PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja nawiewu...problem



dzw
01-03-11, 02:28
Witam wszystkich!
przeszperałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na problem pojawiający sie w mojej Hani(94' Hb).
mam problem z regulacją temperatury nawiewu,suwak jest na środku przesuwając go w prawo lub w lewo non stop odbija i wraca na środek:/da sie to naprawić własnymi rekami,czy czeka mnie sporo wydatków?
przyznam szczerze że jest to mój pierwszy samochód i w sprawach technicznych sie jeszcze za dobrze nie orientuje...

bulikcbr
01-03-11, 08:16
schyl sie pod schowek i zobacz jak jest taka czarna linka ułożona ewentualnie na podstawie obserwacji jak dział ułóż ja prawidłowo

dzw
01-03-11, 22:53
jutro pozaglądam:) a jak ona ma wyć ułożona?

dzw
03-03-11, 12:53
zajrzałem pod schowek i linka jest ułożona prawidłowo(chyba) tzn jest zaczepiona o ten bolec. poruszałem nim i teraz swobodnie odbija na zimny nawiew ale na ciełpy dalej nie łapie i ten bolec sie nie przesuwa. może trzeba coś nasmarować?

Cegła
03-03-11, 16:42
Kiedyś wyjąłem całą tą linkę, wlałem do niej trochę siliconu do uszczelek, zamontowałem i chodziło gładziutko. Trzeba zwrócić uwagę przy montowaniu żeby założyć linke na bolec przy pełnym otwarciu lub zamknięciu ciepłego obiegu, bo inaczej nie da się przesunąć do końca suwaka i zostaje "nie do końca otwarty" ;) nie wiem czy udało mi się to jasno napisać :D