PDA

Zobacz pełną wersję : Głowica D16Z6 - bardzo ciężko się obraca, blokuje się.



Saiti
27-02-11, 16:43
Cześć. Złożyłem spowrotem głowicę od D16Z6 ale pojawiły się problemy. Mianowicie kręcąc kołem rozrządu cały czas się blokuje, lata luźno w małym kącie, potem jest opór, a potem wcale nie chce iść. Nie wiem gdzie leży przyczyna problemu, gdyż po złożeniu klawiatury praktycznie nic nie widać. Zauważam, że przy próbie otwarcia zaworów wydechowych na 3 cylindrze licząc od koła rozrządu zaczyna się blokować. Nie wiem, gdzie leży przyczyna. Jak to dobrze złożyć i sprawdzić, czy na pewno dobrze działa? Od razu mówię, że zerkałem do manuala, ale tam praktycznie jest napisane "załóż i skręć".

Jumbo1978
27-02-11, 20:38
Zawory zapierają się o tłok nie kręć na siłę bo je pogniesz. Musisz zdjąć klawiaturę ,ustawić dolne kolo na znak i dopiero montować wałek z kółkiem ustawiony też na znak.

zakit
27-02-11, 23:47
Zawory zapierają się o tłok nie kręć na siłę bo je pogniesz. Musisz zdjąć klawiaturę ,ustawić dolne kolo na znak i dopiero montować wałek z kółkiem ustawiony też na znak.

kto ci takich bajek na opowiadal ze trzeba zdjac klawiature bo inaczej nie da rady? jesli gora sie zapiera o dol to obroc tak dolem zeby sie nie zapierała, wtedy bedziesz mial mozliwosc krecenia gora.

piroman
28-02-11, 17:56
tylko że kolega kreci głowicą której jeszcze nie założył na blok, tak to zrozumiałem:rolleyes:
nigdy nie będzie Ci się to krecić z takim samym oporem w całym zakresie obrotu, wszystko zależy od położenia wałka...
pytanie tylko jak bardzo duzy jest ten opor podczas kręcenia, dokręcałeś kluczem dynamometrycznym, może za mocno dokręciłeś klawiaturę?

Jumbo1978
28-02-11, 21:06
Nie pisałem że nie da rady ale tak łatwiej ustawić komuś kto tego wcześniej nie robił

skolopendra
28-02-11, 21:09
bardzo ciężko jest przekręcić wałek na głowicy ,zwłaszcza jak jest ona luzem

jacente
01-03-11, 00:47
Miałem 2 głowice Z6 w rękach i w obu się nie dało przekręcić wałka na sucho ręką tzn pewnie by się dało ale trzeba by użyć duużej siły. Kluczem by dało rade ale to bez sensu tak kręcić bez obiegu oleju. Przy składaniu głowicy warto posmarować wszystko olejem tak jak tutaj:
http://www.turbod16.com/viewtopic.php?f=9&t=37086

mirasek
01-03-11, 10:15
Nie tyle warto co należy posmarować i skręcić wszystko odpowiednim momentem w odpowiedniej kolejności. Wszystko jest w manualu :rolleyes: