PDA

Zobacz pełną wersję : CIVIC 3D Prosze o radę i POMOC ! ! !



szaman232
26-02-11, 13:16
Witam wszystkich ponownie chciałem zasięgnąć Waszej rady mam następujący problem: mam civica hatchback rocznik 2000 3D z silnikiem 1.4 i od dłuższego czasu borykam się z uciążliwym problemem mianowicie przy rozgrzanych hamulcach z przody przy hamowaniu na "pół gwizdka" czyli lekko z przednich hamulców wydobywa się straszny hałas (coś jak stukanie tylko okropnie głośne) pragnę dodać że jeżeli mocno zahamuje to nic takiego nie słychać. Z tego powodu było wymienione juz prawie wszystko to jest: tarcze, łożyska (TRW), sworznie, łączniki stabilizatorów, klocki, blaszki trzymające klocki i nic to nie pomogło. Dodam jeszcze że tarcze przez ostatni rok były wymieniane 3 razy ! ! ! co jest nie normalne bo na jednej tarczy powinienem przejechać około 100 000 pi razy drzwi... a przejechałem może z 5000 km i po tym okresie tarcze znowu do wymiany (popękane przez to drżenia na kierownicy tip.) Dodam jeszcze że nie jeżdżę tym autkiem jak wariat po prostu służy mi do dojechania do pracy i codziennego użytku, nie ścigam się nie hamuje "w miejscu" po prostu dbam o nie:) teraz znowu mi "huczy" łożysko prawe i nadaje się do wymiany a było niedawno zmienione na nowe (około 4 miesiące temu) podejrzewam że wszystko to może mieć związek z tym stukaniem. dodam że byłem już u 3 mechaników i nikt nie wie o co chodzi wszyscy drapią się po głowie i mówią że widza coś takiego pierwszy raz w życiu. Może spotkał się ktoś na forum z tego typu problemem i wie jak to naprawić? może to krzywa piasta może coś innego? Bardzo proszę o rade:/
Pozdrawiam.

djwafel
26-02-11, 19:07
Felgi masz proste? Powietrze w oponach odpowiednie? Przez krzywą felgę może pójść łożysko a później luzy na zawieszeniu.

szaman232
26-02-11, 22:05
felgi kupione w zeszłym roku "nówki" ale zastanawiałem sie czy jest to możliwe że tuleje dla sworzni mogą być zużyte i jak się rozgrzeją to sworzeń zaczyna przy hamowaniu w takiej tulejce latać?

grzegorz_667
18-08-11, 13:49
czy udało Ci się rozwiązać problem ?? mam ten sam problem tj przy delikatnym hamowaniu glośne stukanie w lewym kole, a gdy mocno wcisnę pedał hamulca przestaje stukać:/, dwa tygodnie przed pojawieniem sie problemu przetoczylem tarcze i wymienilem klocki. na stacji obslugi powiedzieli ze to tarcze ale jakos im nie wierze:/. prosze o pomoc :(