PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy tył USDM 6 gen. hb



djwafel
26-02-11, 11:38
Witam mam pytanie jeżeli zrobię tylne lampy USDM w civicu 6 generacji oczywiście hecbeck i zamontuję dwie przeciwmgielne to nie będą one słabiej świecić? Tzn. Pociągnę przewodem z lewej na prawą stronę i zastanawiam się czy nie będę musiał wstawiać wzmacniacza aby z obu stron świeciło tak jak by przy jednym przeciwmgielnym.

Pytanie jak najbardziej kieruję do osób które to przerabiały i mają coś takiego u siebie.
Pozdrawiam ;]

PlushaQ
26-02-11, 12:48
Bez przesady, nie przy takiej mocy żarówek ;]
Z doświadczenia w lutowaniu różnych małych "instalacji" czy to w samochodze, czy dla zabawy - nie zauważyłem żadnych spadków napięć, więc możesz spokojnie robić sobie te lampki ;]

xandu
26-02-11, 13:09
no chyba ze kolega szerogowo podłączy ;)

Silent
26-02-11, 17:04
ja mam u siebie dwa przeciwmgielne a lampy też mam przerobione na usdm i nie odczułem tego żeby słabiej świeciło to przeciwmgielne

djwafel
26-02-11, 17:43
Dzięki chłopaki na to liczyłem :)

mateuszvti
27-11-12, 22:23
A mógłby ktoś z Was opisać, albo fotkami zilustrować jak to się robi, bo chcę u siebie zrobić?

Chodzi mi o samo oświetlenie z dołu, nie o ten przeciwmgielny

mateuszvti
29-11-12, 21:00
Tak miałoby to wyglądać
http://imageshack.us/a/img23/5192/fdedb200vi.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/fdedb200vi.jpg/)

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł...

muzg
30-11-12, 01:04
Ja robiłem według tego poradnika: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?67176-Poradnik-Lampy-USDM-Civic-VIgen-3drzwi&highlight=lampy+usdm
Tylko, że pozbyłem się odbłyśnika w lewej lampie, niestety zarysowałem, a właściwie trochę zniszczyłem srebrne malowanie w środku klosza lampy i przez to słabiej świeci lewa strona.

A i pomimo dwówłuknowej żarówki nie świeci mi przeciwmgielny, nie wiem czy coś pomyliłem czy co, po prostu po włączeniu przeciwmgielnego nie oświeca się drugie włókno.
Wszystkie kable ciąłem, myślałem, że nie będzie proste powypinać z kostki ten przewód od mgiełka.

mateuszvti
03-12-12, 20:27
Dzięki wielkie muzg za info. Będę się starał to ogarnąć, chociaż jak widać nie jest to proste...

CieCHu_VI
03-12-12, 20:58
Dzięki wielkie muzg za info. Będę się starał to ogarnąć, chociaż jak widać nie jest to proste...

Jest proste, dasz rade ;). Zadnej skomplikowanej elektryki tu nie ma. Z jednej strony, gdzie nie ma przeciwmgielnego wpinasz dodatkowa zarowke w kabel, ktory idzie do pozycji, a z drugiej strony dajesz oprawke dwuwloknową i jedno wlokno wpinasz do pozycji, a druga podpisanasz do przeciwmgielnego. Godzinka, moze 2 roboty.

mateuszvti
03-12-12, 21:40
No tak, ale wyrzeźbić ten otwór w prawej lampie może trochę potrwać, żeby nie odstawić fuchy i było dobrze zroboine

f60
03-12-12, 22:05
Polecam wyjąć z lewej lampy odbłyśnik, bo inaczej nie świeci do samej krawędzi i jest niesymetrycznie:)

mateuszvti
04-12-12, 10:28
Dzieki f60 za rade ;)

sacrosaint
04-12-12, 11:17
Panowie, a czy robił ktoś taką rzeźbę, żeby z tyłu były 4 postojówki+4 stopy? Wtedy przeciwmgielne musi iść w zderzak?

lukaszwwl
04-12-12, 20:45
ja tak mam i w zderzak musiał trafić fog ;)

Brylant1
04-12-12, 22:25
Nie musisz dawac foga w zderzak. Trzeba sie pobawic i wlutowac w odpowiednim miejscu diode prostownicza i wszystko dziala jak nalezy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Mathius4
09-02-13, 15:31
Panowie przybliżycie temat co i jak zamontowania w EJ9 VIg lamp USDM na tyle 4 x pozycja 4 x stop i 2 x przeciwmgłowe ?

Aktualnie mam 4 x pozycja 2 x stop i 1 x przeciwmgłowe.

PlushaQ
09-02-13, 16:50
Na forum jest gdzieś tutorial jak ogarnać temat diodami prostowniczymi w Vgenie. W VI będzie analogicznie i będzie można wygenerować 4xpozycja+4xstop+2xmgła

Wyglądać to będzie tak, że jak zapalisz mgłę to będziesz miał na stałe zapaloną parę lamp, a stopy będą świeciły w pozostałych dwóch.

Mathius4
09-02-13, 18:00
Tak wiem jak to będzie działać, tylko właśnie szukam tego tutka i nie mogę znaleźć..