PDA

Zobacz pełną wersję : za szybki przejazd przez próg zwalniający



jacusb
29-01-07, 19:00
Witam, tydzień temu przejechałem za szybko przez próg zwalniający, bujnęło mnie i trochę przywaliłem w spód auta. Później jak jechałem sprawdziłem, czy coś słychać na wolnych i małych obrotach i wszystko było ok. Teraz zwróciłem uwagę, że jak ruszam przy b.małych obrotach ok 1000obr/min to słyszę b.delikatne jakby stukanie metalu o metal. To stukanie nie zawsze występuje i nie wiem czy było tak wcześniej (poprostu nie zwróciłem na to uwagi). Moje pytanie to jak własnymy siłami sprawdzić, czy wszystko ok. Czy zajrzeć i sprawdzić czy skrzynia się "poci". Czy można zrobić jeszcze jakieś inne proste "testy" skrzyni?

Raveland
29-01-07, 19:55
moze to poduszki od silnika

vqa
29-01-07, 19:55
Sprawdź wydech. U mnie jak zjeżdżałem z wysokiego krawężnika uszkodziłem katalizator,
i wkład brzęczy w środku. Specjalnie mi to nie przeszkadza bo słychać go przy około 2500rpm
:d

jacusb
29-01-07, 20:17
Wydaje mi się, że to nie poduszki bo dźwięk dochodzi z okolic skrzyni, poza tym nie występuje na wybojach czy bujaniu, ale jedynie przy bardzo, bardzo wolnym ruszaniu i obrotach ok 1000. Przy normalnym ruszaniu jest ok.

marcin EZG
29-01-07, 21:05
moze oslona tlumika(srodkowego) sie wgniotla i wpada w rezonans ???

[ Dodano: Pon 29 Sty, 2007 ]
oslona katralizatora a nie tlumika srodkowego :speszony:

wieshaq
29-01-07, 21:36
poduszki raczej nie bo nie wydaje mi sie zebys uderzel silnikiem. raczej srodkiem auta... jedyne wyjscie zagladnac pod auto na kanale

moglo byc tez tak ze sciagnales jedna gume z mocowania wydechu i brzeczy.. tak bylo w moim przypadku. zalozylem na miejsce i przestalo

vqa
29-01-07, 21:38
Ja bym obstawiał układ wydechowy (wiem po spotkaniu autka z krawężnikiem) ;)

pezet86
29-01-07, 21:43
tez mi sie zdaje ze oslona kata bo tym sie najczesciej ociera o progi i krawezniki

Lcfr
29-01-07, 21:58
taki obstawianie i gdybanie malo daje...

trzeba znalezc garaz z kanalem
wjechac na kanal i ruszac do momentu pojawienia sie dzwieku a druga osoba niech patrzy z kanału...
krótko i na temat
bo tak gdybajac to mozna zapisac 6 sron małokonstruktywnych wniosków...

s3kawek
30-01-07, 13:55
Witam, tydzień temu przejechałem za szybko przez próg zwalniający, bujnęło mnie i trochę przywaliłem w spód auta. Później jak jechałem sprawdziłem, czy coś słychać na wolnych i małych obrotach i wszystko było ok. Teraz zwróciłem uwagę, że jak ruszam przy b.małych obrotach ok 1000obr/min to słyszę b.delikatne jakby stukanie metalu o metal. To stukanie nie zawsze występuje i nie wiem czy było tak wcześniej (poprostu nie zwróciłem na to uwagi). Moje pytanie to jak własnymy siłami sprawdzić, czy wszystko ok. Czy zajrzeć i sprawdzić czy skrzynia się "poci". Czy można zrobić jeszcze jakieś inne proste "testy" skrzyni?

U szwagra było tak samo. Jak podjeżdzal np pod kraweznik powoli i spadały obroty to wlasnie były takie drgania metaliczne. Wjechalismy na kanał, przygaszalismy silnik, potem recznie sprawdzalimy i dzwiek był z katalizatora.

dar14
31-01-07, 18:55
:) układ wydechowy miałem tak w V 94r i teraz w VI 2000r również ;)

emg
31-01-07, 19:03
trzeba znalezc garaz z kanalem
wjechac na kanal i ruszac do momentu pojawienia sie dzwieku a druga osoba niech patrzy z kanału...
krótko i na temat
bo tak gdybajac to mozna zapisac 6 sron małokonstruktywnych wniosków...

eeetam, nie znasz się ;) , przez internet wszystko się da naprawić nie ruszając się z domu.

Po co sprawdzić jak można w necie zapytać. :hinczyk:

pi_dzej
01-02-07, 18:29
ja mam tez cos podobnego tyle ze chyba nigdzie nie przywalilem a moze nie pamietam ;/ ale od jakiegos czasu mi cos stuka jak jade sobie. lecz tylko gdy wcisne troche grazu. bo jak mocnioej to juz nie slychac.
kumpel mechanik powiedzial mi ze to moze byc przegub wewn. ;]

effect
24-02-07, 20:28
W mojej qpecie VIg jest dokładnie tak samo. Oglądałem auto na kanale i nic !! A co najgorsze odgłosy te nie są zawsze i regularnie , raz stuka raz nie ... Ciężko stwierdzić co to może być , bo dzieje się tylko to podczas jazdy .

cifek wawa
25-02-07, 00:45
ja tez sobie pogdybam i obstawie wydech :))) mialem to samo....ruszanie na niskich obrotach...wjedz na kanal i sprawdz czy nie ma zadnych obtarc zabezpieczenia podwozia wzdluz wydechu...

wielgomek
25-02-07, 01:17
kontakt z "leżącym" :/
objawy: metaliczny dźwięk na niskich obrotach
diagnoza: spaw na tłumiku (30min i po płaczu)
tak było w moim przypadku :agent:

effect
02-06-07, 12:17
Po długich oględzinach na kanale sprawa się wyjaśniła :d Na łączeniu układu wydechowego za katalizatorem (tam gdzie niwelowane są drgania silnika ) przyrdzewiało i podczas wkręcania na obroty ,gdy silnik podrywa pojawia się to stukanie . Wysterczy odkręcić, przeczyścić, skręcić i święty spokój :)

adasiek_
02-06-07, 15:10
co do progow zwalniajacych, jakis czas temu jechalem mocno zdenerwowany samochodem ok 2 w nocy, wyjezdzam z za zakretu ok 90 km/h (lekki luk) a tu z 10 m przede mna prog zwalniajacy.nie pamietam do ilu zdazylem zwolnic, ale ok 70 na bank bylo jeszcze :D wylaczylo sie tylko radio, i mozliwe ze zgubilem oslone kata, ale mogla wczesniej odpasc.ale wrazenia - nie robcie tego swoim autem :aloha: tak to jest jak czlowiek zly, pierwszy raz jedzie jakas uliczka i nie patrzy na znaki :D