PDA

Zobacz pełną wersję : Srzynia? Sprzegło?A moze zima?



rafik1984
29-01-07, 01:08
Witam , przekopałem sie przez szukaj ale nie znalazłem podobengo tematu , moze przeoczyłem wiec wybaczcie jak tak.Pozwole sobie jednak zacząc temat.
A wiec dzisiaj troche pojezdziłem po miescie w największe sniezyce a potem było na plusie (wiadamo wszedzie woda multum) i zrobiłem tak ze 100km po miesice.Na koncu gdy wracałem do domu po godzinnym postoju tak jakby gorne biegi 1,3,5 zaczęły wchodzic z takim oporem dziwnym w czasie jazdy nic nie zgrzytało ani nic nie słyszałem,ale dalej mnie to zastanawia.
Odrazu mowie ze:
auto jest trzymane w garazu ok 12C
olej nie wiem kiedy był wymieniany w skrzyni i czy był wg licznika mam 139tys km
sprzegło bierze normalnie ok polowy pedału
płyn jest na zgrzewie w zborniczku
nie wiem jak jest z pompą,nie znam sie chyba nic nie cieknie, stan trzyma
na wolnych obraotach bez sprzegła slychac delitane huczenie jak sie drzwi otworzy ,po wcisnięciu sprzegła to ustaje ( doczytałem sie na forum ze to moze byc łozysko oporowe sprzegła ale ponoc mozna z tym jezdzic narazie bo nie wpływa)

Teraz pytanie-> czy to tylko chwilowe niedomaganie z powodu tego ze dostał duzo wody po podwoziu(a klika kałoz skosiłem) , czy cos czego trzeba sie bac??
Jutro rano jade do mista wiec napisze jak sie autko zachowywało po nocy w garazu. Pozdr dla wszystkich i z gory dzięki za pomoc

Lcfr
29-01-07, 08:26
na wolnych obraotach bez sprzegła slychac delitane huczenie jak sie drzwi otworzy ,po wcisnięciu sprzegła to ustaje ( doczytałem sie na forum ze to moze byc łozysko oporowe sprzegła ale ponoc mozna z tym jezdzic narazie bo nie wpływa)



takie huczennie to moim zdaniem poczatek konca łożysk wałka głownego w skrzynce....


Co do reszty tematu to trzeba by sprawdzic czy nic sie nie "poci" wlasnie kolo pompy sprzegła i kolo wysprzeglika ale skoro piszesz ze jeździles po kaluzach to bedzie chwilowo trudno dokladnie stwierdzyc ewentualny wyciek.Bo płyn w zbiorniczku jest"na zgrzewie" -górnym rozumiem-pod samym korkiem=max?

wypadałoby na razie obserwowac co bedzie dalej...

newil
30-01-07, 11:39
Odnosnie tematu skrzyni a sprzegla na 100% skrzynia:) jedno z lozysk(jest ich jak sie nie myle 7) mialem podobny problem! obstawiali sprzeglo ale skonczylo sie na wymianie skrzyni!

woytaz
30-01-07, 12:15
wymiana calej skrzyni jest konieczna? nie da sie jakos podzialac z tymi lozyskami ?

UkiNH
30-01-07, 13:41
właśnie mam to samo z tymi łożyskami i gościu mówi że 2 łożyskla do wymiany jak mu powiedziałem o objawach i koszt tego 400 zł łożyska razem z wymianą, i teraz właśnie mm też pytanie ile takie cuś kosztuje mniejwięcej bo mi sie wydaje troche dużo 400 zł

Lcfr
30-01-07, 15:14
wymiana calej skrzyni jest konieczna? nie da sie jakos podzialac z tymi lozyskami ?

da sie...


właśnie mam to samo z tymi łożyskami i gościu mówi że 2 łożyskla do wymiany jak mu powiedziałem o objawach i koszt tego 400 zł łożyska razem z wymianą, i teraz właśnie mm też pytanie ile takie cuś kosztuje mniejwięcej bo mi sie wydaje troche dużo 400 zł
ale przewaznie to tyle kosztuje...

wiec o ile jest to zwykla skrzynka od d series mozna "upolowac" ja w dobrym stanie za 300pln ai warto zmienic cała bo wyjdzie taniej... kwestia zeby miec skrzynke z pewnego zródla-zeby nie okazala sie gorsza od naszej...

rafik1984
31-01-07, 18:54
Witam , byłem u mechanika i zaskocze was troszkę ;) Mechanik powiedział ze to "huczenie" to własnie łozysko oporowe sprzegła ale narazie jeszcze jest wymiare cicho wiec mozna spokojnie jezdzic,to ze biegi cięzej wchodzą to dlatego ze krzyrzak od skrzyni jest niesko i nie ma osłon i poprostu przymarzło.A na koniec powiedział ze przydało by sie zmienic olej w skrzyni jak nie wiem kiedy ostatni raz był zmieniany.Pozdr

UkiNH
31-01-07, 23:33
co do oleju w skrzyni to lepiej nieruszaj tak samo jak płynu od wspomagania, bo te się wymienia w ostateczności bo później sie różne nieprzerwidziane rzeczy dzieją:] paru znajomych się przejechało na wymianie tego, i nietylko od nih słyszałem żeby tego nierobić

Lcfr
01-02-07, 08:42
co do oleju w skrzyni to lepiej nieruszaj tak samo jak płynu od wspomagania, bo te się wymienia w ostateczności bo później sie różne nieprzerwidziane rzeczy dzieją:] paru znajomych się przejechało na wymianie tego, i nietylko od nih słyszałem żeby tego nierobić

:(

mija limit kilometrów i jak mowi instrukcja wypadałoby olej wymienic...
brak wymiany moze sie okazac tak samo zły (nawet gorszy) niz wymiana na olej nieodpowiedniej klasy...
trzeba wymieniac na MTF hondy i nie bedzie dziwnych przygód

UkiNH
01-02-07, 09:00
a no chyba że tak niepomyślałem o tym, a do wspomagani amają też jakiegoś płyna specjalnego? i niewiesz ile takie przyjemnośći za litr kosztują? :]

Lcfr
01-02-07, 09:35
do skrzyni sie leje MTF hondy albo ostatecznie jakis dobry półsyntyk dobry - litr cos kolo 80pl
do wspomagania tylko oryginalny płyn hondy - nie wiem tylko ile kosztuje

mclimak
01-02-07, 11:03
ATF 70 zl - ASO litr i spokojnie zostanie jeszcze