PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.5 16V Check engine i obroty



DJThomas
23-02-11, 18:08
Witam ostatnio napisalem post dotyczacy przekaznika i pompy paliwa - problem rozwiazany.Ale wraz z rozwiazaniem narodzil sie nowy.Check engine swieci sie caly czas autko odpala jezdzi lecz po powrocie chcialem sprawdzic czy wszystko git i dodajac gazu auto doszlo do 3,5tys i zaczely obroty latac w dol i w gore w okolicach 3,5tys.Nie przekracza 4tys:/.Poprzedni wlasciciel zalozyl zwykly przekaznik nie oryginalny wiec zauwazylem ze gdy porusze przewodami z kostki(tej oryginalnej)to check gasnie i wtedy jest normalnie.Obroty wchodza ida normalnie czyli przekraczaja 4tys.I tu jest pytanie czy jest to wina stykow w kostce badz przewodu czy czegos innego?Dodam zdjecie jak to wszystko wyglada.Czerwona ramka zaznaczylem ten oto przekaznik , zielona ramka kostke przekaznika(tego oryginalnego) czerwone kropki to 2 przewody czerwony i czarny (nie wiem do czego ida nie sprawdzalem) zielone kropki to przewody ktore po poruszeniu gasza check engine tzn jeden przewod wpiety do 2 pinow kostki.Aha dodam takze ze z w tym przekazniku gdy podepne hmm srodkowy przewod to auto wlacza jakby zaplon bez wlozonego kluczyka wiec ten przewod nie jest podpiety(nie wiem czy ma tam byc czy nie ale gdy wyciagalem przekaznik byl wysuniety)Z gory dzieki za pomoc
http://img703.imageshack.us/i/zdjcie01381.jpg/

woPo
23-02-11, 18:23
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6877-Samodiagnostyka-6-Generacja

DJThomas
23-02-11, 18:41
Tak samodiagnostyka wiem ale nic mi nie pokarze gdy check bd sie swiecil to raz.Nie wiem czy gdy porusze tymi przewodami i zgasnie to tez komp mi mrygnie cokolwiek to 2 ale sprawdze to jutro i jeszcze jedno zworke wsadzac prze wlaczeniem zaplonu czy po wlaczeniu?i ona ma byc wsadzona ciagle przy odczycie czy na chwile i ja wyjac?tak pytam dla jasnosci bo rozne wersje czytalem i sam do konca juz nie wiem.

skolopendra
24-02-11, 13:05
bo rozne wersje czytalem i sam do konca juz nie wiem.

jest tylko jedna wersja, i podana została ona wyżej