PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka sonda lambda do d13b2?



UkiNH
28-01-07, 18:28
witam, szukałem szukałem ale nigdzie na forum nieznalazlem konkretów,
prawdopodobnie mi sonda coś nawala. Co prawda niewyskakuje błąd ale wszystko wskazuje że i tak coś niebardzo pracuje.
I mam pytanko jaka jest sonda w d13b2 tyle że jednoprzewodowa to wiem ale zasilanie jest 1V czy 5V, bo kumpel ma gadżeta to testowania jedno voltowych i jakieś czary wyskakiwały jak to podpieliśmy:/ a u niego normalnie pokazuje prace sondy,
najlepiej jak ktoś by podał konkretny model z NTK naprzykład, albo jakiegoś linka z allegro albo skądś która napewno podejdzie

wieshaq
28-01-07, 21:28
czemu myslisz ze nawala? tzn skad ten pomysl?

jesli nie wyskakuje blad to znaczy ze jest w porzadku.. w d13 komputer tez pokazuje blad sondy lub obwodu

UkiNH
29-01-07, 08:35
wiem wiem, że pokazuje ale słyszałem że jak tam troche różni się zakres pracy od prawidłowego to może być walnięta a błąd może niewyskoczyć:/
i właśnie potrzebuje się dowiedzieć jaka jest sonda u mnie czy 1V czy 5V czy neiwiem jaka inna :] bo znajomy ma tester do sondy tylko musze mieć pewność jaka jest,
i sprawdze ją i będe miałpewność czy jest dobra czy walnięta bo pokazuje na testerze dokłądny zakres pracy sondy
niewiesz może jaka tam jest ta sonda?

polololo21
29-01-07, 09:10
na 99% 1V zresztą jak chcesz mieć 100% pewność weż miernik i sprawdż jeśli jest nieznacznie uszkodzoną to będzie sie nieznacznie wahać w granicy 1V lub 5V ale jeśli nie wywala błedu ja bym jej wogóle nie ruszał sonda jest bardzo delikatna przez to ze ją wymontujesz i znów zamontujesz może sie uszkodzić a jesli ma tak małe wahania od normy ze nie wywala błedu to i jej przekłamania mają znikomy wplyw na prace silnika a z kolei uniwersalne nowe sondy tez nie są tak dokładne jak orginalne

coala_16
03-02-07, 11:10
Witam, nie zakładam nowego tematu tylko tutaj chciałbym zapytać:

W d13b2 jest 1-przewodowa sonda, swojej jeszcze wykręcałem (zapiekła się nie wiem jaki ma gwint) - znalazłem na aukcji taki zamiennik:
http://www.allegro.pl/item159903505_nowa_sonda_lambda_1_przewodowa_opel_ daewoo.html
(po odcięciu wtyczki bedzie uniwersalna)
lub:
http://www.allegro.pl/item163157317_sonda_lambda_1_przewodowa_uniwersaln a_1_voltowa.html

Na aukcji piszą:
ŚREDNICA GWINTU 18MM NA KLUCZ 22MM - czy to bedzie pasować i takie sa wymiary w civicu 5gen? (kolektor z d16z6)

UkiNH
21-03-07, 08:34
mam pytanie odnośnie sondy bo dalej w moim podejżeniu jest ona że coś jest z nią nie tak, i wczoraj odłączyłem ją później podłączyłem czyli komputer powinien pokazać błąd, a go niepokazuje:| zrobiłęm to samo z czujnikiem temperatury w filtrze powietrza i wyskoczył błąd normalnie, mógłby ktoś sprawdzić czy po odłączeniu sondy wyskakuje błąd? albo może ktoś wie czy wyskakuje czy nie?
pozdrawiam

jogal
21-03-07, 13:46
odłacz sondę i odpal auto, a potem sprawdź czy masz błąd nr 1.

UkiNH
21-03-07, 14:37
próbowałem na wszystkie sposoby z tą sondą żeby tylko wyskoczył błąd i nic:] jeździłem bez niej chwile i też nic, jak się tylko dało sprawdałem, i tylko zaświeci raz na początku dioda czyli gotowość, i tak jak mówie czujnik temp odłączyłem żeby sprawdzić czy wogóle komp nie świruje i pokazał błąd 10 czyli ok, a u Ciebie jak odłączysz i odpalisz to wyskakuje błąd? jak tak no to mam pewność że walnięta sonda

jogal
21-03-07, 17:09
jeśli Ci błąd nie wyskakuje to masz walnięty komputer a nie sonde...

flangs
21-03-07, 17:38
U mnie w D15B2 też podejrzewam, że sonda może być walnięta (szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegów) i po odłączeniu sondy też nie wywala błędu.

cifek wawa
21-03-07, 23:56
czy ktos konkretnie moze sie wypowiedziec czy komp po zalaczeniu stacyjki powinien zaswiecic raz krotko informujac ze dziala i ze to pojedyncze mrugniecie oznacza zero bledow??

jogal
22-03-07, 18:57
przy włączeniu stacyjki raz musi mrugnąć - 0 błędów. U mnie po odłączeniu sondy też nie ma błędów, sprawdzałem sondę i pokazuje napięcia w zakresie od 0.1V do 0.9V. Być może błąd na kompie będzie wtedy, kiedy sonda zacznie generować wyższe napięcie np. 1.5 V.

cifek wawa
22-03-07, 20:07
u mnie jak poczatkowo sprawdzalem kompa to ani razu nie swiecil...dopiero po odlaczeniu sondy mrygnol raz..... po podlaczeniu sondy i resecie znowu mryga raz....nie wiem teraz czy wczesniej nie mrugal bo np komp sie zawiesil jesli to wogole mozliwe czy moze dlatego ze to jedno mrugnieicie to jest wlasnie blad sondy.!!! elektryk sprawdzal mi sonde miernikiem i powiedzial ze na biegu jalowym sonda dziwnie sie zachowuje ale na wyzszych jest tak jak powinno byc...moze to wyjasnia szarpanie przy zmianie biegow....

UkiNH
22-03-07, 22:46
dobra niewiem jak wy ja wymieniam sonde:] wszystko sprawdziłem w tym aucie i nic dalej pali jak smok a kumpel zrobił układ do badania sondy i sprawdzaliśmy wogóle niereaguje podłączyliśmy u niego do sondy i normalnie hula, także może być tak jak Jogal jak sonda wyższe napięcie wygeneruje to wtedy błada wywali

to przy okazji wie ktoś może gdzie kupić jakoś dość tanio sondy NTK bo chyba na jakieś wolkery albo jc to niema sensu zamieniać?

pozdrawiam

flangs
24-03-07, 12:10
U mnie to już nie wiem co może być. Sonda pokazuje napięcia między 0.1V a 0.9V czyli ok. Po odłączeniu sondy, komputer nie wywala błędów, a silnik pracuje identycznie jak z sondą. Po odłączeniu np. czujnika położenia przepustnicy jest błąd i silnik chodzi zupełnie inaczej (dławi się). Może faktycznie sonda daje prawidłowy zakres napięcia, ale chodzi nieprawidłowo? Możecie mi polecić kogoś z Poznania, kto by mi to niedrogo zdiagnozował?

skolopendra
24-03-07, 12:15
Może faktycznie sonda daje prawidłowy zakres napięcia, ale chodzi nieprawidłowo?
może tak być
tylko oscyloskopem można to sprawdzić

Taz
12-03-08, 19:18
Odkopuje temat.... Panowie, na moja sonde przyszedl juz czas :( ... ;) nie wiem jednak czym ja zastapic- czy jakims nowym zamiennikiem, czy uzywanym oryginalem, przeczytalem troche topicow i zdania sa podzielone. Wogole niektorzy pisza (co do czego mam watpliwosci, ale pisze zeby sie upewnic) ze sondy nalezy wymieniac po okolo 100kkm bo padaja wiec jaki byl by sens kupywania uzywki? Inni ze zamienniki sa tragiczne, nie czytaja poprawnie info i wogole nie ma sensu ich kupowac. Wiec jak to jest naprawde z tymi sondami?? Jaka kupic?? i ile ona moze kosztowac??

Prosze o konkretne wypowiedzi :afro:

LechuLK
12-03-08, 21:55
Ja też będę musiał wymienić sondę. Zadawałem już pytania jakiej firmy ale jakoś mi nie odpowiadano i chyba będę kupował NGK oza624-e1 koszt koło 115zł.

SylverStoneVip
12-03-08, 22:23
Niech ktos poleci jakąs sonde uniwersalną,jakiej marki bądz odradzi jakąs.Też szykuje mi sie raczej wymiana do mojej D15B2,sonda jednoprzewodowa
Pozdro

coala_16
13-03-08, 18:21
Witajcie,

Kupiłem jakieś pół roku temu sondę z NGK/NTK na allegro. Niby wszystko ok miał być oryginał, zamontowałem pierwsze dni ok, po 2 tyg auto zamulone, pełno czarnego osadu na wydechu, okazało się że sonda się rozsypała!!, szmelc podrabiany i tyle. W środku ceramika kompletnie rozsypana. I teraz gwarancja dałem za to dziadostwo 90zł, dzwonię do gościa to wmawia mi że musiałem nią rzucać bo nie ma prawa się rozwalić, ale często robię fotki tego co kupię i na zdjęciach wyraźnie było widać numery seryjne, i to że sonda jest cała (próbował mi wmówić że listonosz ją uszkodził a ja tego nie zgłosiłem!!), potem zażądali rachunku ze stacji montażowej, mowie że głupi nie jestem i sam sobie to podłączyłem chyba ich powaliło, oczywiście pieniążków nie oddali do czasu aż wmieszałem w to wszystko policję i Uokik - 2 dni i pieniążki były u mnie ale sprawy nie wycofałem :) w efekcie wynegocjowałem z nimi jeszcze ponad 100zł "zadośćuczynienia:

Nie polecam Sondy NGK/NTK od sprzedawcy: SWIATCZESCI , na aukcji piszą że to nie chińska podróbka - to chyba Wietnamska albo z Ugandy. Podróba w 100%, widać że to zwykłą sonda niemarkowa, z wyrytym pewnie przez jakiegoś "polaczka" napisem NTK/NGK,

Zakupiłem sondę Uniwersalna MagnetiMarelli i jestem zadowolony, przejechałem jakieś 15tyś , pełna gwarancja, sprawuje się dobrze i wszystko osady znikły, cena jakieś 70zł (w sklepie mot). Mogę ją polecić.

zkruk
14-03-08, 00:05
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=45077&start=40

cóż mogę napisać - podpisuję się pod powyższymi słowami - też zakupiłem sondę od tego człowieka - już po pierwszej wymianie maili widzę, że jest niemiło :(

samochód pali 11 litrów... szmelc sprzedają - proponuję podpiąć oficjalnie informacje o tym... :]

[ Dodano: Pią 14 Mar, 2008 ]
zastanawiam się teraz czy by nie napisać do NTK i podesłać im tą sondę - przecież to jest wprowadzanie podróbek na rynek UE - a to jest karalne ...

Taz
15-03-08, 16:06
współczuje koledzy, takich zlodzieji to za jaja piwinni wieszac. nadal nie wiem co kupic....pojechal bym do leszna w pon po nowke ale po pierwsze nie wiem czy beda mieli na miejscu (bo np cewke zaplonowa na zamowienie tylko mozna kupic i 3 dni czekac...) a po drugie po waszych doswiadczeniach widze ze moge sie ta sonda za dlugo nie nacieszyc.... jak to w koncu jest z tymi oryginalami, zawsze maja wtyczke czy tylko dedykowane maja??

Whiplash
17-03-08, 10:10
Nie polecam Sondy NGK/NTK od sprzedawcy: SWIATCZESCI , na aukcji piszą że to nie chińska podróbka - to chyba Wietnamska albo z Ugandy. Podróba w 100%, widać że to zwykłą sonda niemarkowa, z wyrytym pewnie przez jakiegoś "polaczka" napisem NTK/NGK,

Ja pierd*** kupilem ta sama sonde i jest z nia to samo p 4 dniach wywalila checka, a jak zadzwonilem do gosci to tosamo mi powiedzieli ze musze miec rachunek, ze to mechanik wymienial, kur*** dzisiaj robie awantóre :)

zkruk
17-03-08, 11:31
po prostu trzeba sie zebrać w grupę i strzelić im kilka negatywów z opisem że sprzedają podróbki... no i pisać i tym na forach...

Whiplash
17-03-08, 11:47
zkruk, Ja juz dzisiaj wezme sie za nich i bede pisal bezposredo do NGK, oni sie powinni za nich wziasc jeszcze bardziej, wkoncu tacy ludzie psuja im renome :/

[ Dodano: Pon 17 Mar, 2008 ]
juz sie zatrzelo, napisalem do NGK polska, info zeby sie zapoznali z aukcja tego kolesia, czy to zeczywiscie ich produkt, ale znam juz odpiwiedz zanim odpisza, ze to nie sa sondy NGK, poniewaz jak pewnie wiekszosc ja swoja dostalem w kartonowym pudeleczku i owinieta folja babelkowa, a nie w orginalnym pudelku NGK

[ Dodano: Pon 17 Mar, 2008 ]
a ja wlasnie zamowilem taka http://allegro.pl/item328821773_sonda_lambda_ngk_opel_suzuki_daewoo_ 1_przewodowa.html przynajmnie j NGK i juz z wtyczka, chociaz nikt nie pisal ze jest do hondy, ale mam nadzieje ze jesli jednoprzewodowa to tak

LechuLK
17-03-08, 15:16
A tobie Whiplash też ta sonda http://allegro.pl/item328...przewodowa.html się zepsuła?

Whiplash
17-03-08, 16:24
A tobie Whiplash też ta sonda http://allegro.pl/item328...przewodowa.html się zepsuła?

Zjebala sie po 2 dniach, jak wcisnolem hanke na 6000rpm do odrazu check :(

Oile mowimy o tej sondzie http://allegro.pl/item323529580_uniwersalna_sonda_lambda_1_przewodow a_ngk_ntk.html od tego sprzedajacego, bo ta z wtyczka ktora umiescilem w poscie wyzej dopiero sobie zamowilem :)

LechuLK
18-03-08, 00:51
ja bylem w sklepie motoryzacyjnym i gość był zdziwiony czemu akurat chce sondę NGK. Mówił, że są dobre ale proponował mi tańszą firmy Bosal za 60zł. I chyba taką kupie jak zrobię pomiar spalin i wyjdzie sonda.

kubala
31-03-08, 10:11
No właśnie Panowie ma ktoś Bosala - jak to się sprawuje. Muszę przyznać ze ceny mają bardzo dobre... Tylko czy to spełni swoją rolę

troopp
08-04-08, 20:10
No właśnie Panowie ma ktoś Bosala - jak to się sprawuje. Muszę przyznać ze ceny mają bardzo dobre... Tylko czy to spełni swoją rolę

Kupiłem i wczoraj zamontowałem tą sonde Bosal.
Po wykręceniu starej oryginalnej, dokładnie połowa jak pod linijke (od gwintu) była zupełnie zakopcona, czarna jak smoła, a druga połowa wyglądała zupełnie dobrze (połowa na długości, nie z jednej strony) Dziwne.
Zrobiłem reset, i kilka razy przeciągnąłem auto do odcinki.
Na razie wszystko wyglada dobrze. Nie wiem jeszcze jak ze spalaniem, ale dam znać.
Wczesniej palił 11-12 l.
Jedyna zmiana to wzrost wolnych obrotów, z 800 na 900.

Pozdrawiam