PDA

Zobacz pełn± wersję : lakierowane zderzaków EC8



Bono
23-04-05, 16:21
mam zamiar polakerować pod kolor nadwozia:) zderzak jest z takie lekko plastycznego plastyku. pytanie czy w innych(1.5 i 1.6) cifach były twarde zderzaki??? i czy da rade po wczesniejszym przygotowaniu(matowienie, zmywacz, grunt, plastyfikator, lakier) pomalować ten zderzak??

carlose
23-04-05, 16:56
nie będzie problemu, mój znajomy tak zrobił w toyotce 8)

kosiniak
23-04-05, 17:15
da rade, bo zcemu niby nie

emg
23-04-05, 19:47
wszystkie zderzaki raczej s± z lekko plastycznego plastiku i wiele z nich jest pomalowanych i jest ok. Podkład do plastiku + ewentualnie uelastyczniacz do lakieru i jest ok. Dobry malarz da radę

Bono
23-04-05, 22:29
jaki malarz :lol: kupuje lakier w spraju i jazda, sam maluje :D

omnipower
23-04-05, 22:35
musisz zastosować podkład dwukomponentowy, czyli przed zwykłym podkładem trzeba prysn±ć bezbarwny (jest przeznaczony do elementów elastycznych) tylko jedna warstwa
mieki klar też jest wskazany, albo mniej warstw zwykłego (bo może miećtendencje do pękania)
przed nałożeniem bezbarwnego podkładu dobrze by było, lecz niekoniecznie, przetrzeć zderzak specjalnym płynem, zapomniałem nazwy :oops:
owy pły, je¶li zderzak ma strukturę (drobny groszek), zapobiega jej przebijaniu przez lakier, bo wyci±ga jakie¶tam chemiczne substancje, które s± dodawane do ABS-u, żeby łatwiej go wyj±ć z formy
odradzam podkłady jednokomponentowe, chyba że malujesz systemem "mokro na mokro"
moja rada: lepiej wydać trochę więcej kasy niż mieć kupe na aucie ;)

emg
24-04-05, 16:08
jaki malarz :lol: kupuje lakier w spraju i jazda, sam maluje :D

no to życzę sukcesu :grin:

Bono
24-04-05, 17:24
a dziekuje :D
i drugie pytanie czy civicy 1.5 i 1.6 miały jaki¶ inny kształt zderzaka niz 1.3??