PDA

Zobacz pełną wersję : Termostat EK4



Jarutis
21-02-11, 22:34
Jak w temacie musze wymienic w Intercarsie są Febi Bilstein, JC Auto, Tama, Vernet, Wahler czy ktos ma ktorys z wymienionych lub moze smialo ktorys polecic?

przemo_wb
21-02-11, 22:52
Polecam TAMA:)

woPo
22-02-11, 07:19
OEM Honda 108 zł.

wykitajlo
22-02-11, 08:54
rowniez TAMA

Saiti
22-02-11, 08:59
Nie ma sensu kupować oryginału. Bimetal będzie lepszy?

karas
22-02-11, 09:26
w hapartas za 70pln ori termostat ostatnio kupowałem .

Nie ma sensu kupować oryginału. Bimetal będzie lepszy?
stwierdzenie troche nie na miejscu. To samo moglbys powiedziec o oem cukierkach co guma bedzie lepsza?
o oem uszczelce pod głowice metal bedzie lepszy?
o oem kablach zapłonowych o tarczach hamulcowych . Są rzeczy na ktorych nie warto oszczedzac kolego a termostat jest jedna z takich rzeczy powniewz jest to wysoce awaryjny elemnt w samochodach H. Ori wytrzymuje duzo dluzej niz zamiennik to samo dotyczy sie cukierkow, tarcz hamulcowych, kabelków zapłonowych i paru innych rzeczy
to jest moje zdanie mozesz sie z nim nie zgodzic :) pozdr!

taz666
22-02-11, 10:00
Kupowałem w poprzednią zimę termostat w Intercarsie ale nie pamiętam jakiej firmy (Głowy nie dam ale chyba TAMA). Pamiętam tylko że nie wziąłem najtańszego ale takiego bliżej najdroższego. Działa do tej pory.

Jarutis
22-02-11, 16:21
jak patrzylem wczoraj to febi bilstein byl za chyba 134zł a ma ktos oem do sprzedania? cena malo wazna bo tez wole dolozyc pare zł i zeby dluzej dzialal jak oem lepszy od tego febi to osoba posiadajaca taki do mojego ek4 niech napisze pw

woPo
22-02-11, 17:13
Nie ma sensu kupować oryginału. Bimetal będzie lepszy?

Bo? Masz jakąś złotą myśl?


jak patrzylem wczoraj to febi bilstein byl za chyba 134zł a ma ktos oem do sprzedania? cena malo wazna bo tez wole dolozyc pare zł i zeby dluzej dzialal jak oem lepszy od tego febi to osoba posiadajaca taki do mojego ek4 niech napisze pw

Na pewno lepiej dać 134 za zamiennik niż, 110 za oryginał :cool:

Kup sobie w ASO albo zamów u Dzidy. Ty potrzebujesz, to Ty pisz do ludzi a nie oni do Ciebie.

Saiti
22-02-11, 18:29
Ale bo co? Jaką złotą myśl? Ludzie niestety wszyscy podchodzą do sprawy tak, że jeśli coś ma odpowiednik w zamienniku, to oryginał nagle dostaje +100% do *****istości i swoich parametrów jakościowych. Zamiennik zaaaawsze musi być gorszy - takie macie podejście. Okej, tutaj można wsadzić OEM za 7 dych, bo OEM to OEM, ale co, np. przewód chłodnicy wrzucicie również OEM, gdyż uważamy, że OEMowa rurka powstała w specjalistycznej fabryce stworzonej wyłącznie do budowy rurek chłodnicy, gdzie jakość jest przecudowna, a np. firma, która produkuje przewody gumowe do aut wszelakiej maści, ma technologie i doświadczenie tylko do tego, to i tak będzie gorsza od OEM, bo nie jest OEM?

Dlatego właśnie uważam, że nie potrzebujemy się pakować w OEMowy termostat. Akurat w przypadku termostatu tak uważam.

jasiek09
22-02-11, 18:35
Sam korzystam z zamiennika ale jak kolega chce OEM to niech bierze OEM i o co ten cały szum ???. Termostat to akurat ważny element i jak chce OEM niech ma OEM :o