PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań o cześci do civica 00r sedan



SonAndros
19-02-11, 16:23
Witam wszystkich
Przymierzalem sie do zakupu Del Solki i jakos padlo na Civic'a liftback 2000r po fl, full opcja za 6.5k

Do rzeczy
-Słabo coś działają spryskiwacze, ta na 1/4 wysokosci szyby pryskaja. Tak ma być czy do wymiany silniczek ? Jaki koszt to wymienie

-Alarm widze, ze jest. Wsiadam do samochodu dre jape, itp ale nie chce "wyć" :D. Migaja tylko kierunkowskazy. Jaki koszt z wymiana "syrenki" ?

-Słabe podświetlenie zegarów to norma ? We fiaciku to nawet w dzien lampy daja po oczach

-Nie opada wskazówka poziomu paliwa. Zatankowalem i stoi na 1/2 :/. Chodzi mi o wylaczony silnik

- Coś silowniki od bagaznika nie dzialaja. Podnosze klape i spada na dol :/ . Facet mi gadal, ze 30s trzeba odczekac bo cos musi sie tam naladowac. Trzymalem 2minuty i nic :/

-Najwazniejsze: Prawa szyba od kierowcy jest elekrytczna, przy wlaczaniu strasznie hałasuje, "lata na boki" i wyglada jakby miala wypasc z ramek, jakas tragedia. Droga taka naprawa ?

Mam zamiar te usterki wywalic bo jednak lubie jak wszystko jest cacy. W serwisie hondy raczej mi kolosalne celny walna ?

woPo
19-02-11, 17:17
Spryskiwacze działają normalnie, no chyba, że jadąc ponad 100 km/h psika na 1/4 to wtedy normalnie.
Kup silniczek, nie duży koszt.

Uszkodzona syrenka, też tak miałem jak kupiłem, rozlały się w środku akumulatory.
Nowa ok ~40-60 zł, wymiana we własnym zakresie.

Podświetlenie ma być ok jak jest ciemno a nie w dzień.
Działa normalnie.

Wskazówka paliwa nie opada po wyłączeniu silnika jak w niektórych autach. Zawsze wskazuje właściwy poziom paliwa.

Z bagażnikiem bzdura, gość Ci wciska kit. Klapa podniesiona musi tak zostać. Jak sedan to tam jest tylko zawias, nie siłownik.

SonAndros
19-02-11, 17:28
No to została tylko do zrobienia szyba(trzeba rozebrać i przesmarować ?), bagaznik i syrenka



To tyle po 2 dniach. Oby w trakcie nie wyszło więcej


edit:
Facet dokładnie powiedział, że teleskopy muszą się napełnić przez 30s. Czy bagażnik on ręką trzymał czy sam się podniosl nie moge skojarzyc. Moze faktycznie bujał :/
Wczesniej mialem fiata siene i tam bagaznik latal jak chcial w sumie :D

dziku89
19-02-11, 17:30
Co do szyby to może ustawienie prowadnic coś da

SonAndros
19-02-11, 18:25
Mam do was jeszcze szybkie, ostatnie pytanie :D. Zapewne było wiele razy powielane na forum. Ja w internecie szczegółowych informacji nie mogę znaleźć.

Zauważyłem, że są 2 wersje civic'a VI. Jedna to wlasnie z tylna klapa hatchback al'a sedan, a druga podobna ale sedan normalny jak moja byla sienka.

Ktora jest nowsza ? Jakieś wielkie roznice sa miedzy nimi poza swiatlami ?

Bylbym wdzieczny za wyjasnienie :)

woPo
19-02-11, 21:17
Matko, przecież VI były japońskie 3d/4d i angielki 5d, czytaj liftback.
Te auta różnią się całą budą i całym wnętrzem.

http://img.chcekupicauto.pl/honda_civic_sedan_322_1562_v1.jpg

http://katalog-samochodow.pl/img/honda-civic-vi-5d-1-4i-16v-55kw-1.jpg

Różnice chyba widać, są ZNACZNE!


Z tym "napełnianiem się" teleskopów to pierwsze słyszę.

kgawin
19-02-11, 23:36
tylna kalpa nie ma siłowników,
może masz przepalone żarówki w zegarach? W dzień jak jest jasno norma, że podswietlenia nie widać, tylko zwykly kolor (ori biały),
a co do tych spryskiwaczy to chyba można wyregulować (igłą) gdzie ma leciec :D (jutro pojde dla pewnosci i obadam hehe)

Saiti
20-02-11, 15:50
A co do alarmu, zobacz, czy centralka jest włączona. Jeśli masz dodatkowe zabezpieczenia (jakieś odcięcia itp) zintegrowane z alarmem to może być tak, że alarm jest odłączony, i tylko się świecą kieruny.

SonAndros
20-02-11, 18:59
spryskiwacze sa ok :D juz sie uporalem
Podswietlenie moze byc, nie bije po oczach (gdzies w ksiazce jest napisane, ze mozna regulowac?). Szkoda, ze nie ma podswietlenia przyciskow od regulacji nawiewu itp. Przyzwyczaje sie
alarm jakis APS 150MX

Dzisiaj mnie troche zmartwilo kilka rzeczy
-Odpalam samochod, ale z takim zgrzytem jakby ktos wiertarke wbijal w sciane. Ok jakos moge zrozumiec, mroz jest. Jak stoi pare godzin to takiego zgrzytu nie ma. Po nocy ostygnie i wydaje nie przyjemne dzwieki :/
-Wszystkie hondy maja takie duze szpary miedzy oknem a obiciem szyby ?, lod, snieg itp tam wpada od zewnatrz. Szyby w sumie nie lataja ale dziwnie to wyglada
-Dzis jechalem po zmierzchu i jakos wydaje mi sie, ze swiatla slabo swieca. Na boki wszystko ok ale do przodu kiepsko (obwodnica nieoświetlona) Moze mam takie przyzwyczajenie z sieny gdzie tam swiatla bily prawie jak drogowe. Swietnie oswietlaly droge
-Wszystkie hondy maja takie zolte "klosze" ? :D, wylacze swiatla i jakby taki efet przypalenia.
-W sienie nie mialem obrotomierza, tu po odpaleniu wskazowka skacze na 2tys. i dobra chwile tak stoi. Tak ma byc ?

Ogolnie jestem moze drobiazgowy ale szanuje samochod i staram sie by wygladal bardzo dobrze

areqq
20-02-11, 21:18
W qp jest tak jak pisze woPo zawias na sprężynie, w sedanie obstawiam że jest tak samo. U mnie działa to tak, że jak otworzę bagażnik ze środka to klapa podnosi się na ok 15-20 cm a dalej trzeba juz ręką do pozycji otwartej i tam ją trzymają sprężyny ;)

fate
20-02-11, 23:39
tanio kupiles ale chyba ci nie wmawiał że bezwypadkowy? zapytałeś go gdzie zostało przyrąbane? bok chyba musiał ucierpieć stąd te historie z szybami
-mi nic nie wpada za szybę elementy są elegancko spasowane
-też mam takie klosze ale na wiosnę je wyczyszczę! bo pewnie nikt tego nie zrobił od 12 lat czyli roku wyjazdu z salonu:) Sugeruję iż brudne klosze mogą mieć istotny wpływ na widoczność. Wiadomo że po nieoświetlanych drogach się łatwo nie ale mi się wydaje że moje lampiony też trochę słabo oświetlają ale bez tragedii
-nie wiem dokladnie jak u mnie jest z tym obrotomierzem ale na poczatku dziala ssanie i podwyzszone obroty sa ok ale nie wiem czy akurat 2000

kgawin
21-02-11, 00:30
podświetlenie można regulować, jak masz dimmer:D a przyciski nawiewu itp. są podświetlane, sprawdz bezpiecznik, albo padły żarówki

SonAndros
21-02-11, 01:00
Cos mi sie wydaje, ze za ta cene niezly walek poszedl. Ja mlody kierowca i jeszcze niezbyt doswiadoczony wpuscilem sie w maliny. Chyba podjade do jakiegos dobrego mechanika by rzucil okiem na caly samochod

Facet mowil, ze nie bity. Bajeczek mi nawciskal. Zaczynam juz watpic czy te zimowe i letnie opony sa aby na pewno nowe.
No ale co ja moge za takie pieniazki wymagac. 11letnie auto w koncu. Podalbym link do aukcji ale to raczej chyba nie legalne

mafia35
21-02-11, 10:13
W sedanie w klapie są takie sprężyny które idą w pod głośnikami (wyglądają jak pręty). Przy założeniu spojlera w ASO podpowiadali żeby wymienić na mocniejsze bo może opadać. Kiedyś miałem w domu ten samochód (od nowości przez 4 lata, kupiony nowy).
Powiem szczerze, że cena za którą kupiłeś to auto była bardzo okazjonalna - i teraz to wychodzi.
Przy szybach nie powinno być żadnych szpar! Pewnie nieźle twój egzemplarz przyliczył i nie jest prosty. Nawet nie jest dobrze naprawiony.
Przyciski od nawiewów świecą jak je włączysz, ale ikonki pod nimi powinny świecić zawsze przy włączonych światłach. Jeśli tak nie masz to widocznie są popalone.
Co do oświetlenia drogi - może masz źle ustawione reflektory lub ch***we żarówki, albo coś z odbłyśnikiem (nie firmowa lampa?). Jakiej marki masz reflektory? Depo, Stanley, Carello?

11 lat na w miarę zadbaną Hondę to nie dużo. Wiek opon możesz sprawdzić - tydzień i rok produkcji jest na oponie.

rooter666
21-02-11, 10:15
Śmiało można linki wklejać a tym bardziej do zakończonych aukcji ;)

kgawin
21-02-11, 11:43
co do ceny, to raczej nie okazyjna lecz podejrzana :cool: ja za swojego `99 dałem ponad 2x więcej...

woPo
21-02-11, 18:00
a przyciski nawiewu itp. są podświetlane, sprawdz bezpiecznik, albo padły żarówki

Zgadza się.
Żarówki OEM w Hondzie, 2 sztuki do podświetlenia panelu nawiewu ok 30 zł, więc grosze.

Ziantara
21-02-11, 18:25
6,5 tysiąca za sedana z 2000r.? Ja za swojego z 1999 też polifta dałem troche ponad 10tys.

Co o klapy bagażnika. Jeśli otworzysz ją do końca to też opada? Ja mam tak ze jak otworze, to podnosi się trochę i muszę otworzyć ją prawie do końca inaczej spada i się zamyka z powrotem.

Jak zapalisz z rana to ssanie włącza się na 2tys obrotów, później spada na 1,5k a poźniej już normalnie.

Co do spryskiwaczy. Wydaje mi się, że to kwestia temperatury. Jak jest cieplej to pryska normalnie, teraz w te mrozy jakoś słabiej.

Może po prostu nie masz takiej ozdobnej czarnej listewki na podszybiu, stąd ta szpara.

Żółte klosze? Podobno w poliftach klosze nie żółkną.

karas
21-02-11, 18:55
1. primo sedan nie ma siłowników przy klapie bagaznika pewnie kupiłes wersje 5d
2. sedan z 2000r za 6,5 kola? nie uwierze jak nie zobacze przedstaw to cudo w dziale nasze hondy

SonAndros
21-02-11, 19:27
no mam liftbacka, tak napisalem bo jak sedan w sumie troszke wyglada, moj blad. Wyedytowałem by nie mylić. Linka do aukcji juz nie ma (usunal aukcje), a szkoda, ktos moglby wiedziec czy warto bylo. Najnowszy rocznik z pomorskiego to byl, jak ktos sledzi allegro ;D

Alarm zrobilem ,dziala
Spryskiwacze dzialaja
Obroty mamy wyjasnione
Podswietlenie tez

----------------------
Z tymi dzwiekami podczas odpalania to moze rozrusznik czy cos ? Efekt taki jedynie jak jest mroz
Plyny wszystkie to wiadomo do wymiany, szybko musze bo olej juz mocno czarny sie zrobil (nie capi jeszcze)
Klapa to do poprawy, koszt ze 100zl pewnie ?, w ogole to jaja z tym bagaznikiem, kluczyk w zamku nie chce sie krecic, odmrazaczem popryskalem i ani w lewo ani w prawo
Szarpiaca szybe to przesmaruje jak mrozy puszcza
Szpary zanika jak docisne drzwi wtedy szyba jakos wraca na miejsce Oo. To tez zrobie
Dokupic oryginalny kolpak ale na allegro to nie ma, nowy nie potrzebny
opony nowe, wiec o alufelgach na jakis czas zapomne
Z kloszami to nie wiem co zrobic

Ogolnie troche pierdółek się nazbiera i cena wyjdzie na normalna

Z pewnego źródla mogłem mieć del solke (ktora mi sie cholernie podoba :P) czarna za troche wiecej ale starszy rocznik jednak. Przebieg za to mniejszy ale wiem, ze prawdziwy
Znalazło się paru pseudo znawców i tak mi doradzili bym nie brał małej puszki tylko prawdziwy samochod. I tak uleglem presji. Do civica nic nie mam ! na kiepski egzemplarz moglem natrafic
No ale to nikogo nie obchodzi, nie ma znaczenia

Troche martwi mnie to czy nie mial czasem strzala w tylek. Po dluzszym zapoznaniu cos mnie to gnebi

mafia35
22-02-11, 11:38
No to jeżeli masz liftback'a to jeśli chodzi o klapę bagażnika: w mrozy siłowniki nie mają takiej siły. Zwłaszcza jak są wiekowe. Wiem to z własnej autopsji. Możesz wymienić na nowe np. Magneti Marelli jest na allegro. W lecie powinny Ci chodzić stare jeszcze bez problemów.
Co do zamka w klapie bagażnika. Albo zamarzł albo jest włożona wkładka zamka, ale kluczyk jest inny. Tak z ciekawości: światło 3ego stopu masz nad szybą (przy suficie) czy na dole szyby..? Może klapa była wymieniana...

SonAndros
22-02-11, 13:19
swiato stopu mam przy suficie. Mam jeszcze pytanko. Tak mysle czy nie walnac nowych lamp. Myslalem nad takimi :
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?70569-B18C4-Suchy

Problem w tym, ze na allegro do 5d nie ma. Do sedana sa. Slyszalem, ze trzeba do rovera 400 szukac ? Czy moze na zamowienie ? Jak ktos ma namiary czy cos to poprosze

mafia35
22-02-11, 13:58
Biksenon? Ogólnie problem z niebieskimi, przeglądem rejestracyjnym. Ktoś na forum to robił, bo to rzemiosło jest. Na allegro raczej nie znajdziesz (na 99,9%), a od Rovera nie pasują zupełnie bo to nie to samo. Kup nowe. Mogą być nawet Depo. Ja na nich latam już drugi rok. Świecą o niebo lepiej niż stare oryginalne Carello.