PDA

Zobacz pełną wersję : Lekkie przerywanie/pierdzenie D13B2



Kubuniek
18-02-11, 20:18
Witam. Mam pewien problem. Silnik niby chodzi dobrze, ssanie działa normalnie, obroty jałowe jak i wkręcanie się w jak najlepszym porządku, ale jedna sprawa nie daje mi spokoju. Otóż silnik ma tendencję do lekkiego przerywania. Objawia się to takim jakby puszczaniem bąków z rury wydechowej. Myślałem, że układ zasilania bierze gdzieś lewe powietrze, ale prześledziłem i wszystko wygląda ok. Poza tym nic nie grzebałem w układzie zasilania, żeby miało się co popsuć. Wymieniłem palec i kopułkę na YEC oraz uszczelniłem połączenie tłumika środkowego z końcowym.
Czy może mieć to związek z silniczkiem krokowym? Obroty przypominam na dobrym poziomie, nie skaczą.
Może to przewody, bo z tego co widzę to są z VIgena, ale nie wiem czy to wielka różnica?

Pozdro

skolopendra
18-02-11, 22:01
zaglądałeś kiedyś do aparatu,świec?

Kubuniek
19-02-11, 17:45
Świece są czyste, a do aparatu nie zaglądałem. Może napisz coś więcej, gdzie zaglądnąć i co się mogło stać.

rafal86
19-02-11, 17:48
a kiedy Ci przerywa? w trakcie jazdy czy na postoju?To tylko "bąki" z rury czy tez obroty wtedy spadają?

Kubuniek
19-02-11, 17:58
Przerywa raczej na postoju, ponieważ podczas jazdy dodaje się gaz i nie jest to takie wyczuwalne. Jest to tak jakby przerwanie przy jednym cylindrze i w tym czasie słychać "bąk" z rury, ale obroty są ok.

rafal86
19-02-11, 18:05
miałem podobnie kiedys w d13 na wolnych obrotach takie jakby strzały z tłumika ale silnik pracował normalnie. Samo sie to pojawiało i samo przechodziło.Zero spadku mocy i obroty trzymal wiec olałem sprawe.

PlushaQ
19-02-11, 18:37
No u mnie w wakacje popierdział… przejechałem powiedzmy 20km stanąłem na chwilę, żeby go posłuchać i coś popierdywał. Po dodaniu gazu, jak już schodizł z obrotów strzelał jak WRC. Aktualnie już tak nie jest… przeszło już przed wymianą świec, kabli itp.

rafal86
19-02-11, 18:45
moze d13 tak czasem ma ze sobie lubi rajdowo puscić z wydechu:D

PlushaQ
19-02-11, 19:11
Cholera go wie, napewno nie jest zadowolony z tego, że jest najsłabszy ;p

malinkie
19-02-11, 19:45
Przerywa raczej na postoju, ponieważ podczas jazdy dodaje się gaz i nie jest to takie wyczuwalne. Jest to tak jakby przerwanie przy jednym cylindrze i w tym czasie słychać "bąk" z rury, ale obroty są ok.

a jak popatrzysz na zapalony silnik na postoju to w czasie tego popierdywania drga(trzęsie się) trochę silnik?

Kubuniek
19-02-11, 21:13
Nie widać, żeby się trząsł.
Zastanawiam się ciągle nad tymi przewodami wysokiego napięcia.
Czy może być tak, że co jakiś czas któryś przerwie nie powodując przy tym większych problemów?

Zapomniałem dodać a wydaje się istotne. Na zimnym silniku przy dodaniu lekko gazu na jałowym biegu i puszczeniu gazu gdy silnik schodził z obrotów to przy jednoczesnym puszczeniu "bąka" potrafił zgasnąć

smoku93
19-02-11, 22:28
hmm dla mnie to wygląda jakby aparat zapłonowy szwankował ewentualnie kable. lub cos gdzieś nie łączy. pospradzaj najpierw wsztstkie kable zapłonowe i fajki czy gdzies nie mają przebicia albo słabego styku

malinkie
19-02-11, 23:15
mi też przerywał http://www.youtube.com/watch?v=QQ8Q8WGdMW0
okazało się że był przestawiony rozrząd o 1 ząbek, jak masz podobnie to sprawdź u siebie.

Michal.EG3
20-02-11, 13:35
a co jak silnik sie trzesie przy takim pierdzeniu?

jogal
20-02-11, 14:11
Sprawdzić rozrząd, ustawić zawory a potem zapłon i wszystko będzie ok.

grkmisiek
20-02-11, 20:24
Siemka:) miałem ten sam problem:/ wymieniłem kable od świec i problem znikł:D pozdro 600