PDA

Zobacz pełną wersję : Zderzak do wymiany



coxis
25-01-07, 19:38
No i wjechałem facetowi w dupe.

Mój civic coupe VIm troche ma przedni zderzak zdezelowany. Mam rejestracje w stanie średnim i prawa część popękana w jednym miejscu ale dosć , taka rysa popękana.

Teraz co z tym zrobić, może skleić gdzieś i polakierować.

Kolor mam błękitno szary także napewno takiego zderzaka nie znajde.

Może macie miejsce w wawie gdzie to zrobić. Najlepiej jutro bym to ogarnął.

kosiniak
25-01-07, 19:48
kup drugi zderzak!! nie klej!!

coxis
25-01-07, 19:54
nie no odpada, zrezygnowałem z ubezpieczenia bo typek sie ugadał i nie chciał nic wiec zrezygnowałem bo zniżki by mi poszły i jak bym to zrobił i polakierował to byłoby lepiej, naprawde nie jest tak tragicznie zeby cały zderzak kupować i jeszcze lakierować go

kosiniak
25-01-07, 20:43
klejenie ze 100 a zderzak 200, po klejeniu przy kazdym delikatnym dotknieciu bedzie pekac!!

coxis
25-01-07, 21:15
no nie wiem nie wiem, ciężki orzech do zgryzienia mam :(

tylko zderzak musze znależć jeszcze, pewnie w warszawie nie znajde a jednak zrobienie to zrobie tutaj dzwoniłem, 150 zł : http://www.mq.pl/multiglas/

najbardziej sie o lakier martwie, taki mam: http://silentbits.com/2006/12/23/me-new-car-civic-coupe/

co do lakierowania to przy robieniu w warsztacie cały będę musiał polakierować ?

w ogóle to nie wiem czy dobrze zrobiłem z tym AC że nie załatwiam tego przez ubezpieczyciela, ale w sumie to by było na moją niekorzyść, zniżki (choć to mój pierwszy rok ubezpieczenia i nie mam zniżek plus zwyżke za wiek).

kosiniak
25-01-07, 21:25
a co ty uwazasz ze jak ci pokleja to nie bedziesz musial malowac?? a co ten kolor, nie slyszalem jeszcze o takim co by go nie dobrali, 150 za klejenie i ty sie zastanawiasz?? tu nie ma co myslec, tu trzeba kupic caly, uzywany zdezrak, innej opcji nie widze!!

coxis
25-01-07, 21:36
no malowac tak , ale pytalem czy caly czy tylko ta czesc, wiem glupie ale sie ni cholery nie znam

jeszcze mam takie drugie glupie pytanie na maxa

od kiedy przyszla zima przestalo mi odbijac kierunkowskaz, jak wrzucalem lewy to normalnie jak krece kierownica to sie odbija i wraca do normy, a teraz nie odbija mi kierunkow

dobre pytanie, mozna sie usmiac , ale tak mam od 2 dni :(

kosiniak
25-01-07, 21:43
no malowac tak , ale pytalem czy caly czy tylko ta czesccalosc!! jak tylko czesc, bedzie sie odcinac!!

Cairo
26-01-07, 00:26
To czy cały czy część to zostaw lakiernikowi, on zrobi (przynajmniej powinien) tak jak będzie lepiej, a skasuje Cie niezależnie od tego.
Czasem gdy jest na to miejsce jest lepiej pomalować część i zgubić różnice na zderzaku, niż malować cały element i odciąć go "na ostro" od drugiego elemntu. Wtedy są takie efekty jak u Mystka (tego kto to mu auto malował to bym za jaja powiesił za coś takiego, jeszcze srebrny kolor i ktoś się łudził że to wyjdzie, o Boże...)

coxis
26-01-07, 09:02
Narazie sprawa wyglada tak, że może może będe miał zderzak cały, ale to jeszcze nie jest pewne.

Phil
26-01-07, 09:19
Kup cały zderzak. Byłem kiedyś u tych kolesi na Grzybowskiej i nie chcieli mi skleic lusterka, powiedzieli że się nie opłaca bo wyjdzie brzydko i lepiej kupic nowe. Jakby co to mam namiary na dobrego lakiernika na Bema ale niestety jakość idzie w parze z ceną..

coxis
26-01-07, 09:46
To wyślij na PM, zależy mi żeby było zrobione dobrze.

Raveland
26-01-07, 10:00
swego czasu tzn. jakies 3-4 miesiace temu widzialem zderzaki do 6gen nowki czarne po 150zl na allegro
zajrzyj tam
problem w tym ze nie wiem z czego byly zrobione ale jest taki motyw ze lakierujac nielakierowane zderzaki fabrycznie w 95% przypadkow farba zaczyna odpadac platami po 1-3 latach

coxis
26-01-07, 10:25
Ok, dzięki za informacje. Sprawa narazie nie posuwa się do przodu, ale są małe nadzieje że może będe miał zderzak, tylko że nawet do VI generacji 96 rok były chyba 2 rodzaje, z miejscem na przeciwmgielne i bez. Nie wiem , ale podobno jest więcej niż jeden rodzaj.

rodzyneck
26-01-07, 10:28
Na automotosklep.pl są po 96.50zł ale ja bym podróbki nie kupił, może nie pasować...
Nie wspominając o jakości :)

coxis
26-01-07, 10:31
Ja też nie kupie, to już wole zrobić to co mam teraz.

bratex
26-01-07, 10:32
na przeciwmgielne to wyodrębnione miejsce miały te po lifcie od 99r. 96-98 halogeny montowało się we wlocie powietrza. jeśli się nie mylę to do kupet 96-98 były zupełnie gładkie, choć niektórzy mają z bocznymi listewkami ochronnymi (jak w hatchb.)

coxis
26-01-07, 10:38
No jest taka: http://silentbits.com/silentbits/wp-content/uploads/2006/12/dsc04680_resize.JPG

Osoba która może bedzie miała taki zderzak dla mnie powiedziała żeby przesłał zdjęcie bo były tak napisał 2 rodzaje.

Tak jak szukam po necie to ani widu ani słychu po takim zderzaku :(

May
12-10-07, 19:24
a ja podobny problem mam tyle ze pytanie do znawcow... jak rozpoznac zderzak (uzywke) oryginal od podrobki (uzywka), bo powiem szczerze ze kumpel ma odpowiednik i powiedzieli mu nawet w hondzie ze spasowac sie lepiej nie da ... sie okazalo, ze odpowiednik o wiele mniej odpowiada wymiarom oryginalu i wolalbym sie nie naciac na tym, nie wiem moze sa jakies oznaczenia na plastiku od wewnatrz czy jakies szczegoly ktore mozna by rozpoznac. chodiz mi glownie o rozpoznanie na zdjetym zderzaku bo wiadomo ze jak zalozony to widac :].

Blend
12-10-07, 23:25
Seryjny od spodu jest dużo lepiej wykonany. Podróbka od spodu jest nierówna - wystają płatki plastiku z podziału formy i wstawek, wyrażnie widać ślady po wypychaczach. Często nie trzymają wymiarów - widziałem zderzak do 5gena który miał otwór na halogen krótszy o centymetr (!!!) od orginału. Moim zdaniem lepiej kupić używany orginał niż wstawiać zamiennik.

saint_michael
28-10-07, 16:50
Witam,
to ja może odświeżę temat :) Również mam zderzak przedni do wymiany (kto by pomyślał, że maluchy mają takie dobre hamulce? :djablek: ). Mam cifa V generacji, 94 rok, Coupe. Zderzak mam taki: http://www.automotosklep.pl/foty/940104AP.jpg%20. I teraz pytanie: czy do Coupe pasuja zderzaki od HB? czy muszę kupować zderzak od sedana?
Pytam, bo... w mojej coupecie zderzak wygląda identycznie jak na tym zdjęciu, ale tam jest niby napisane, że to jest zderzak od HB :| a poprawny zderzak do Coupe (czyli z wersji Sedanowej :D ) wygląda zupełnie inaczej... Więc który kupić? :/ Pomóżcie :)

havok
28-10-07, 16:53
Coupe jest do końca drzwi identyczne z HB, było już o tym wałkowane (bo mówione to setki razy). Ergo - możesz brać zderzak od HB.

saint_michael
28-10-07, 17:00
Dzięki za pomoc:) pytałem, bo wszędzie, gdzie dzwoniłem (do ludzi z allegro), wmawiali mi, że nie może być HB, tylko sedan :/