PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 i ... dużo pali, okopcone świece i dławi się strasznie



UkiNH
24-01-07, 14:01
Od razu mówie na wstępie że szukałem i nieznalazłem żadnych konkretnych odpowiedzi, a mam pare pytań.

1. Mam taki problem od jakiegoś czasu moje d13b2 pali po mieście ponad 10 litrów :| a zawsze paliła góra 8 w zimie troche więcej ale napewno nie ponad 10.

2. Druga sprawa to okopcone świece odkręciłem je dzisiaj były całe czarne :/ a zmieniałem je oki 2 miesiące temu więc coś jest nie tak z mieszanką chyba troche za bogata, ale dlaczego? sonda lambda nawala czy co jest? miał ktoś coś takiego?

3. I trzecia sprawa wczoraj normalnie autko jechało zostawiłem na parkingu, a tu rano ledwo do roboty dojechałem, puki na ssaniu jeszcze było to jakoś jechałęm bo mi niegasło ale i tak strasznie mułowato jechał tak jakby niemógło. Jak się ssanie wyłączyło to już wogóle jak sie zatrzymywałem na światłach to musiałem gazować bo jak nie to obroty świrowały i spadały tak do 500 i niżej i gasło autko, jakoś sobie dałem rade i dojechałem do roboty. Tu na szczęście mam hale więc wiechałem i zaczołęm troche gmerać przeczyściłem gaźnik i dalej lipa tak samo mułowaty, wkońcu rozkręciłęm wszystko co się dało cały gaźnik aparat zapłonowy powyciągałem świece przeczyściłem bo były całe czarne i narazie nieszaleją obroty i nieszarpie go jest ok wszystko. Ale co mogło być przyczyną tego?

4. W puszcze filtra od kąd kupiłem auto mam z tyłu dziure prostokątną przy tym "dzyndzlu" czarnym z tyłu:] chyba jakiś czujnik temperatury to jest, niewiem po co to ktoś zrobił żeby termostat ominąć? ale chyba lepiej to zakleić no nie?

Sorki że tak dużo ale pytam raz a konkretnie hehehe
z góry dzięki za odpowiedzi :]
pozdrawiam

wieshaq
24-01-07, 14:47
dziure w obudowie filtra?? juz za filtrem? tzn łapie sobie brudne powietrze? :aloha:

UkiNH
24-01-07, 14:52
nie nie, w obudowie jest dziura z tyłu czyli jest jakiś lewy dopływ ale przechodzi przez filtr normalnie, tylko mnie zastanawia po co to ktoś zrobił

wieshaq
24-01-07, 15:00
pewnie po czujniku temp

kosmo20
10-02-07, 13:40
powiem tak! mam honde civic 1.3 SL i wczoraj pojechalem na stacje i uwaga!!! 330km przejechane 33l paliwa wlane (zawsze leje pod korek). Czy to normalne?? podobnie jak kolega swiece mialem wymienione 700km temu, ale ich stanu nie badalem. Nie robie w miescie dlugich odcinkow (tak moze po 3-5km dziennie) wiec w powiazaniu z zimowa temperatura to spalanie mocno mnie nie dziwi. Ale chetnie poslucham Waszych opinii

wieshaq
10-02-07, 13:52
Nie robie w miescie dlugich odcinkow (tak moze po 3-5km dziennie) wiec w powiazaniu z zimowa temperatura to spalanie mocno mnie nie dziwi.
mnie tez nie dziwi. chociaz przy tych dystansach powinien palic wiecej wiec sie ciesz ze nie weszlo 35 litrow :aloha:

maniak1982
19-02-07, 01:17
no ale co z tym duzym spalaniem i okopconymi swiecami?? w mojej d13b2 jest to samo a do tego paliwo wlewa sie do oleju powoli, pompa paliwa byla wymieniona na uzywke wiec nie wiem czy druga jest padnieta. sprawdzic sonde lambda czy jakies inne teorie na ten temat??

SpydeRR
19-02-07, 10:39
powiem tak! mam honde civic 1.3 SL i wczoraj pojechalem na stacje i uwaga!!! 330km przejechane 33l paliwa wlane (zawsze leje pod korek). Czy to normalne??

nie wiem ale moja d13b2 spalila 11.5/100 :aloha:
tez robie glownie krotkie odcinki po miescie a jakos specjalnie lekkiej nogi nie mam, wiec chyba nie masz sie co martwic :)

od wczoraj zaczlem jezdzic oszczednie zobaczymy co bedzie ;)

darek 23
11-03-07, 19:47
moja 1,3 na gazniku , przejezdzam 350 km na 27 litrach i dziennie do pracy mam 4 kilometry( w jedną strone)

M1
11-03-07, 20:49
Za bogata mieszanka, przelewa go paliwem stad okopcone swiece i gasniecie na wolnych. Regulacja gaznika w tym przypadku jest nieunikniona sam to przerabiałem tydzien temu.

darek 23
11-03-07, 23:10
i koledze przez tą regulacje mniej pali auto ? a jezeli tak o o ile sie zaoszczedzi na paliwie ? a jak z osiagami ?

SpydeRR
11-03-07, 23:26
Za bogata mieszanka, przelewa go paliwem stad okopcone swiece i gasniecie na wolnych. Regulacja gaznika w tym przypadku jest nieunikniona sam to przerabiałem tydzien temu.

no wlasnie M1 jak mozesz to sie wypowiedz.

Od swojego mechanika dostalem kontakt na dobrego gaznikowca, ktory moze mi podregulowac gaznik.

Podobniez w ogole wersje d13b2 na niemcy byly troche "blokowane" i mozna z nich wyciagnac wiecej mocy co nie = wiekszemu spalaniu. Podobno. Ktos cos slyszal konkretnie na ten temat?


Pozdro.

btw: to co wyzej pisalem - przy oszczednej jezdzie spalila jakies 10 :D

cifek wawa
11-03-07, 23:34
podpowiem ze gaznikowiec ktory mial sie zabrac za moj gaznik mowil cos o jakims rozwiercaniu! wie ktos o co chodzi?

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2007 ]
zapomnialem ze moja palila duzo przez przestawiony rozrzad zaplon oraz zawory ale rowniez przez zdjety wezyk podcisnienia ktory dopuszcza badz zimne powietrze z rury dolotowej badz cieple gdzies tam z dolu spod kolektora...jakos tak :)

SpydeRR
11-03-07, 23:38
moj mowil o czyszczeniu ale nic o rozwiercaniu :d

cifek wawa
11-03-07, 23:43
nie wiem dokladnie o co chodzilo ale mowil ze juz robil te gazniki i zeby dobrze je wyczyscic/wyregulowc trzeba cos rozwiercic koszt 100zl wiec chyba bajek mi nie wciskal zeby naciagnac.....narazie zaniechalem prac przy gazniku bo moa pali ok 7 w miescie :afro:

SpydeRR
11-03-07, 23:44
dzizas to Ty ja w ogole odpalasz czy pchasz cala droge? :D

nie no powaznie to zazdroszcze :)

cifek wawa
11-03-07, 23:48
niedawno tez mi palila 10 w trasie ale zrobilem jw i rezultat jest...w trasie przy 120 5.5l :D...acha kola mam 13" planuje teraz wlozyc 15 wiec spalanie pewnie wzrosnie..........no wlasnie szukam felg 15"

SpydeRR
11-03-07, 23:51
niekoniecznie, jak zalozysz 15" i opone no 50tke to srednica kola duzo sie nie zwiekszy a bardziej liczy sie powierzchnia ktora dotyka drogi, czyli jak teraz masz pewnie 175tki i nie zalozysz 215tek to nie bedzie zle :) Wez tez pod uwage ze spalanie spalaniem ale na osiagach tez sie traci.
Dlatego ja planuje wlozyc 14stki ale felge taka co bedzie sprawiala wrazenie duzo wiekszej ;)

cifek wawa
11-03-07, 23:59
myslalem o 14" ale jak zalozylem 15" ktore wygladaja na 16" to zmienilem zdanie...

maniak1982
14-03-07, 11:55
zatankowalem do pelna i zrobilem 400 km z kawalkiem czyli jak nic wychodzi ponad 10 w miescie. wymienilem swiece i przez chwile byla nawet zrywna a teraz znowu mulista, koncowka tlumika czarna, swiece czarne i mam juz dosc.

wiec z tego co wyczytalem to sprawdzic gaznik i ewentualnie rozrzad??
musze jeszcze poczytac i obcykac co i jak
pozdro

UkiNH
14-03-07, 13:32
wiesz co rozrząd raczej nie bo jakby przeskoczył nawet o ząbek to by chyba kopcił niesamowite ilości już całkiem, ja spróbowałem teraz z zapłonem i zobacze jak to będzie, miałem kąt wyprzedzenia 24 więc przestawiłęm na 20 zatankuje i zobacze co będzie
pozdro

cifek wawa
14-03-07, 16:17
zacznij od samodiagnostyki