PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) - Przedmuchy?



Bakłażan
15-02-11, 21:32
Witam.
Szukałem, szukałem i nie znalazłem (w tym dziale, w innych nie pytałem, bo nie wiedziałem czy problem wygląda podobnie.)
Z bólem serca zakładam nowy temat bo nie lubię tego robić.
Przejdę do sedna sprawy.
Wczoraj wymieniałem filtr kabinowy (przeciwpyłkowy).
Dziś podczas jazdy z ciekawości sprawdzałem czy wszystko szczelnie zamontowałem.
Są przedmuchy na każdym biegu, gdy włączę 4 bieg to nawet spore.
Czy to normalne?
Tak na logikę to tam sam plastik (i trochę gąbki).
Ten tunel i mocowanie filtra nie może być szczelne ze względu na swoją budowę...
http://img832.imageshack.us/img832/363/filtr.th.gif (http://img832.imageshack.us/i/filtr.gif/)
W sumie sam sobie odpowiedziałem ale proszę Was o potwierdzenie tej informacji.
Też macie przedmuchy z filtra kabinowego (nad nogami pasażera)?
Sprawdźcie proszę :).
Z góry dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam,
Marek.

rooter666
15-02-11, 22:59
Popatrz czy dobrze zapięła się ta klapka oznaczona jako 1, nie powinno tam być żadnych przedmuchów.

Bakłażan
15-02-11, 23:30
No właśnie dobrze wskoczyła, na 4 zaczepy.
Ale żadnych, żadnych?
Nawet najmniejszych?
Niech ktoś wsiądzie do auta i sprawdzi :p.

rooter666
16-02-11, 20:45
W moim EJ9 nie ma najmniejszych ale tam są lipne uszczelki na łączeniach tych poszczególnych częsci kanału, takie zrobione z gąbki także trzeba dobrze zmontować to żeby ściśle dolegało, Może być też taka opcja że masz zalepioną liścmi nagrzewnice i powietrze nie ma przejścia wtedy szuka sobie obejścia ;)

djwafel
16-02-11, 23:37
U mnie też nie ma przedmuchów a miesiąc temu wymieniałem filtr kabinowy :)

pablo12
17-02-11, 09:00
może odwrotnie wsadziłeś filtr zamiast pionowo to poziomo i dobrze domknij ten plastik

Lcfr
17-02-11, 09:22
czy jest filtr czy nie ma filtra to obudowa tunelu musi być dokładnie złożona-zaczep w zaczep.
niedokładane spasowanie (a daje się złożyć tak, ze wygląda normalnie a jednak jest szpara) powoduje właśnie takie "przedmuchy"
w zimie (bo najłatwiej to zaobserwować) takie niedokładne złożenie objawia się też tym, ze wieje zimne powietrze na pasażera a na kierowce już ciepłe (ale słabiiej)

myślę, ze powinieneś to zdemontować i dokładnie uwagą złożyć od nowa.