PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan dot. wydechu



kwasu
23-01-07, 23:08
siemka, mam kilka takich pytań odnośnie wydechu:
- jaki rozmiar w calach ma oryginalny układ wydechowy? 2,25"?
- ile mogę dostać za kompletny oryginalny niedawno kupiony (kilka m-cy) układ wydechowy z d15b7 coupe?
- zaczelem kupować czesci aby skompletowac jakis sportowy wydech, kupiłem juz kolektory i sportowego kata w rozmiarze 2,25", chciałem też kupić do tego cały układ catback w stylu n1, ale chyba nie starczy mi kasy więc kupie tylko końcówke z wyjmowanym silencerem, i powiedzcie mi jak bedzie sie taki układ sprawował--> sport. kolektory, sport. kat, oryg. tłumik środkowy i rura łącząca, sport. końcówka? wogóle dopasuje kolektory i kata do seryjnych rur łączących? czy wzrost mocy bedzie prawie taki sam jak w przypadku gdybym założył cały sportowy układ ze środkowym tłumikiem? czy może taki oryg. środkowy tłumik dławi silnik i lepiej wsadzic ten sportowy?
licze na jakas mała pomoc ;)
pozdro

mighty
23-01-07, 23:23
oryginalny pewnie kolo 1,5 cala albo mniej.

kwasu
23-01-07, 23:48
aha, czyli musze zrobić cały układ na 2,25"
domyślam się ze gdy zrobie cały układ na 2,25" z przelotami, to odgłos wydobywajacy sie z końcówki nie bedzie należał do cichych :) ale chyba moge go troche wytłumić tym wkrecanym do końcówki silencerem? czy raczej mało to pomoże?

Vex
24-01-07, 00:08
W dziale tuning masz odpowiedzi na wszelkie pytania, nawet ostatnio bylo kilka tematow o tlumikach, wystarczy zerknac

kwasu
24-01-07, 00:10
wiem czytałem i szukałem, ale nie moge znalezc jednoznacznych odpowiedzi na moje pytania...

BurnOuT
24-01-07, 10:10
Max 2" wydech zrób cały, kata sprzedaj bo nie potrzebny. Ile tych kolektorów kupiłeś bo ciągle piszesz w liczbie mnogiej :d ?

Pozatym było w archiwum nie raz...

Lcfr
24-01-07, 10:54
Max 2" wydech zrób cały, kata sprzedaj bo nie potrzebny.

Pozatym było w archiwum nie raz...

dokladnie jak pisze przedmowca
do b7 wystarczy w zupelnosci 2inch

a co do kolejjnosci i ulozenia to tyle tyle tego jest ze mozna czytac caly dzien...
wytarczy wpisac do szukajki : wydech, d15b7...

kwasu
24-01-07, 11:05
no ale chodzi o to ze najmniejszy na ebay jaki znalazłem wydech to 2,25", kolektory, hehe kupiłem jedna sztuke :) są cztery cylindry wiec cztery kolektory hehe :D no i czemu mam wywalić tego sportowego kata?

HIO
24-01-07, 11:45
znajdz uzytkownika MERFI - on sprzedaje kolektory 2 cale do twojego silnika za 320 zl.

To idealne rozwiazanie dla ciebie- tanio i w odpowiednim rozmiarze.

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20107

co do wydechu to wywal katalizator- jak chcesz cicho to zrob na dwoch tlumikach przelotowych, ostatni z sailencerem- wtedy pownienes przyz zalozonym sailnecerze miec dzwiek jak w serii, a po wyjeciu cos WIECEJ :brawo:

BurnOuT
24-01-07, 11:50
Kolektor jest jeden...
Hio on juz ma kolektor, czytaj uważnie.
Czemu masz nie montować kata? A po co Ci coś co ogranicza przepływ spalin? Chyba chcemy tego uniknąć? No chyba że sie boisz o przeglądy to co innego.
Ciągnięcie wydechu z ebay'a to bezsens bo równie dobrze zrobią Ci go w Polsce i będzie miał prawidłową średnice 2" (50mm wewn). 2,25" to za dużo do tak słabego silnika

kwasu
24-01-07, 12:11
Aha czyli ta srednica jest za duza...
A czy znacie jakaies firmy które zrobią mi taki układ 2" w dobrej cenie?
Ja mowilem o tym sportowym kacie metalowym co na ebay tego pełno jest, on chyba nie ogranicza przepływu spalin?

HIO
24-01-07, 12:56
Kolektor jest jeden...
Hio on juz ma kolektor, czytaj uważnie.
Czemu masz nie montować kata? A po co Ci coś co ogranicza przepływ spalin? Chyba chcemy tego uniknąć? No chyba że sie boisz o przeglądy to co innego.
Ciągnięcie wydechu z ebay'a to bezsens bo równie dobrze zrobią Ci go w Polsce i będzie miał prawidłową średnice 2" (50mm wewn). 2,25" to za dużo do tak słabego silnika

ehhh gapa ze mnie ;) jak ma o za duzej srednicy to niech go sprzeda i kupi ten ;)

2 cale to akurat dla tego silnika. to fakt. kat ogolnie jest ci nie potrzebny. na przegladzie jezeli sprawdza ci spaliny dokladnie to i tak pewnie polegniesz.... bo czesto samochod 2-3 letnie juz tego nie powinny przejsc :] a jezeli chodzi ze chcesz miec wizualnie nibyt kata to niech ci poprowadza wydech a pozniej na to dospawaja jakas taka puszke-atrape. wtedy przy jakiejs kontroli nie wpadniesz.

a jezeli w dowodzie nie masz wbitego kata to olej go :)

Efyr
24-01-07, 13:03
Ja kupiłem auto i ma wbite katalizator w dowodzie. Auto z niemiec/austrii, więc raczej go nie wyciągali, zresztą nie widać aby było coś kombinowane - jest katalizator w obudowie, wszystko seria. Nie widać aby był wycinany (w celu wybebeszenia) i potem przyspawany.
A poejechałem aby sprawdzić samemu emisje i wyszło, że mam taką jakbym nie miał kata. Normalne to w aucie z '93?

kosiniak
24-01-07, 13:11
kwetsia tego czy mowisz o srednicy zewnetrzenej czy wewnetrznej, nie ma co uwalniac wolnossaka, 2" zewn. na 100% wystarczy i bedziesz happy, zrob dobre tlumiki bo nie usiedzisz w aucie

kwasu
24-01-07, 13:51
hehe to nie jest takie proste dla mnie bo auto mam od tygodnia i nie jestem tak doswiadczony jak wy :) ja chce po prostu założyć sportowy wydech żeby rasowo pracował a'la wrc :D no ale cały czas jakies komplikacje, okazuje sie ze srednica 2,25"za duza, to co ja teraz zrobie z tym katem i kolektorem co kupiłem w tym rozmiarze :( szukam po ebay końcowe tłumiki w stylu n1 i najmniejszy ma końcówke 2,25", wiec znowu problem, i do tego nie wiem kto mi zrobi za normalna kase rurki 2calowe. wiem ze truje dupe :D sory

havok
24-01-07, 22:09
Te 2,25 cala to i tak wymiar zewnętrzny, więc będzie w miarę OK.
Jak chcesz pod wymiar zrobić z kwasówki, to niedaleko Ciebie jest MG Motorsport. Wszystko zrobią na twoje zamówienie - tłumiki mogą wyglądać tak, jak zechcesz.