PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wskaźnikiem paliwa



Maestrro
14-02-11, 23:11
Witam wszystkich.

Ostatnio malowałem wskazówki zegarów i być może troszke poruszyem wskaźnikiem paliwa. Ale po pomalowaniu ustawiłem go identycznie jak przed rozbiórką zegarów. Po podłączeniu wszystkich wtyczek i przekręceniu zapłonu wskaźnik paliwa skoczył na full (wcześniej był równo na połowie). I tu moje pytanie czy coś się w nim uszkodziło czy na nowo ustala skalę poziomu paliwa czy co może być nie tak?? Dodam że od montażu licznika przejechałem niecałe 20 km i nie zauważyłem żeby coś wskazówka spadła niżej. :(

jacente
14-02-11, 23:28
Pewnie coś uszkodziłeś. Musisz samemu pogłówkować, znane są przypadki takie, że albo wskazówki w ogóle nie działają albo się słabo podnoszą od ciężaru farby. Nieumiejętne malowanie często kończy się wymianą licznika :D
Albo Ci się pływak zaciął co mało prawdopodobne. Pożycz od kogoś zegary i zobacz czy to samo się dzieje, jeśli nie no to wina zegarów i będziesz musiał próbować jakoś to naprawić albo wymienić.

Maestrro
14-02-11, 23:38
No to ale sobie sprawiłem prezent.:( pokombinuje coś z tym jutro ale coś czarno to widze :( ok dzieki

dober84
14-02-11, 23:43
witam jak dokrecales srubki odwskaznika to urwales drucik ten cienki co sa pod wskaznikiem ja kiedys tez tak zrobilel i umim to naprawic popatrz druciki z tylu i przylutuj i bedzie git moj nr tel 530990545

jacente
15-02-11, 00:30
Tylko czy wtedy wskaźnik cały czas by pokazywał full? Jak zerwie drucik to nie opada wskazówka na sam dół?

malinkie
15-02-11, 00:42
Jak się zerwie drucik to idzie do samej góry.

Maestrro
15-02-11, 11:36
Witam

No więc rozkręciłem te zegary i faktycznie coś mogłem urwać. I teraz tak. Z tyłu licznika są oznaczenia "F" "-" oraz "+". do wejścia F idą 2 druciki, do "-" idzie jeden (z drugiej strony jest kawaleczek chyba drugiego drucika, na zdjęciu chyba nie widać) i do "+" nie idzie żaden drucik. I pytanie jak mam dolutować ten drucik i do ktorego wejscia ??

Nie wiem czy jakosć jest w miarę ok jak cos to postaram się lepsze zrobić :
http://img201.imageshack.us/img201/2429/honda12.th.jpg (http://img201.imageshack.us/i/honda12.jpg/)

Maestrro
15-02-11, 21:18
No więc kolega dober84 miał rację. Napisze niedługo czy wszystko działa jak powinno. Dziękuję za pomoc :)

krzychu88
01-03-11, 20:33
pomoglo ? bo mam ten sam problem..

orzech85
02-03-11, 01:19
Dlatego najlepiej nie dotykać się do tarczy z poziomem paliwa. A jeśli już trzeba to robić to wyjątkowo ostrożnie.

Maestrro
18-05-11, 22:11
Witam
Przepraszam, że dopiero teraz ale nie widziałem wcześniej, że ktoś napisał. Tak pomogło idealnie. Zegary działają do tej pory :D Jak się patrzy na te druciki z tyłu to najlepiej jest jakąś igłą je delikatnie poruszać (tak naprawdę delikatnie) i sprawdzić czy są przylutowane czy nie. Ja miałem tak, że niby drucik się stykał (patrząc wzrokowo było ok) ale jak ruszyłem delikatnie drucikiem to ruszał się cały. Ważne jest żeby te 3 śrubki z tyłu naprawdę delikatnie dokręcić tak aby był styk ale nie za mocno by właśnie nie zerwać drucików (łatwo powiedzieć...) :). Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam. Jakby miał ktoś z tym problem pisac na pw :)