PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie w kole przy jezdzie tylko po rondzie



palermo444
14-02-11, 19:10
Witam otóż gdy jadę po rondzie wiadomo w lewo to cos stuka w prawym przednim kole ale nie jest to taki stukot jak przegub jak jeździłem w kolko w lewo ale po równym terenie to nie stuka tylko na rondzie (ma ono laki pochyl)

Saiti
14-02-11, 22:30
to jaki to jest stukot? może martwy kot Ci się w półośkę wkręcił czy coś?

Mi też przegub nie stukał przy manewrach parkingowych - tylko na rondach. Też podejrzewałem, że to coś innego. A jednak przegub (nawet skubany nie cieknął).

sivy
14-02-11, 23:07
stawiam na przegub tam zabardzo nie ma co stukać ;P ale teoretycznie jak bedziesz jechał na rondzie na luzie to jeśłi przegub to przestanie wówczas pukać stukać rzęzić

majdan
15-02-11, 15:46
Nie jeździj po rondzie to nie będzie stukać ;)














Moim zdaniem przegub. To częsta przypadłość. Nie ma co zgadywać, trzeba wymienić.

palermo444
15-02-11, 18:52
więc mam stawiać na przegub ? :) ze to on jest odpowiedzialny za ten stukot

Saiti
15-02-11, 19:39
Puść gaz, jak Sivy napisał, na rondzie i sprawdź, czy przy dodawaniu dźwięk wraca, i przy puszczeniu ustaje. Jeśli tak - to dam jajka uciąć, że to prawy zewnętrzny przegub (ale jeszcze nie wybrałem, komu te jajka uciąć :D)

lubanek
15-02-11, 21:22
sobie utnij:) bo to jest wewnetrzny przegub a nie zewnetrzny, wewnetrzy wlasnie odpowiada za pochlanie auta np. jak na rondzie jezeli bedzie zuzyty to bedzie go słychac a zewnetrzy slychac gdy na równym kawalku ze skręconymi kolami

sivy
15-02-11, 21:26
pierwsze słysze zeby wewnętrzny pukał :) ale nie mówie ze nie masz racji moze sie nie znam

palermo444
16-02-11, 00:17
patrzylem pod auto i prawy WEWNETRZNY przegub jest caly ze smaru smar wylecial nawet spod oslony gumowej :)

szczypior88
16-02-11, 10:37
to troche lipa jak przegub wewnetrzny padł. Większy koszt

bonias83
16-02-11, 12:52
Witam. Nie bede zakladal nowego tematu gdyz mam podobny problem od wczoraj. Wieczorem po wjezdzie na rondo zaczelo mi cos piszczec ( dzwiek mniej wiecej taki jak by sie ciagnelo stary wozek :D ) z przodu hanki. Po zjechaniu z ronda podczas hamowania dzwiek ustepowal ale jak popuscilem pedal hamulca dzwiek znow sie pojawil. Po pewnym czasie ucichlo. Pojawilo sie znowu podczas mocniejszego skretu na skrzyzowaniu w lewo. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

MarcinC2
16-02-11, 14:40
Łożysko koła?? Podnieś przód i sprawdź...

palermo444
16-02-11, 19:32
Czyli raczej to będzie wewnętrzny tak?

Adamkek
22-02-11, 21:06
I jak wiadomo co to jest ?

palermo444
23-02-11, 00:41
wlasnie jeszcze nie stwierdzone przez zadnego fachowca kurde nie mam czasu musze podjechac do jakiego i pokazac to odrazu napisze co i jak :):cool::p

gruszkin
23-02-11, 12:12
no ziomku kurde jak cieknie wewnętrzny i puka coś to nie ma dzidzi to musi być on, ale spoko to nie są az takie kosmiczne rzeczy

palermo444
23-02-11, 18:11
Tylko nie wiem czy latwo to rozebrac chyba jest trochce z tym zabawy

gruszkin
23-02-11, 18:59
spuszczasz płyn ze skrzyni zdejmujesz koło rozpinasz dolny sworzeń, zdejmujesz widły, wyjmujesz ośke i bawisz sie z ośką. niech ktoś ci to zrobi

palermo444
23-02-11, 21:20
hmm a trzeba spuszczac plyn ze skrzyni ? to konieczne ?

skolopendra
23-02-11, 23:01
to konieczne ?

nie

bonias83
24-02-11, 21:58
Witam. Nie bede zakladal nowego tematu gdyz mam podobny problem od wczoraj. Wieczorem po wjezdzie na rondo zaczelo mi cos piszczec ( dzwiek mniej wiecej taki jak by sie ciagnelo stary wozek :D ) z przodu hanki. Po zjechaniu z ronda podczas hamowania dzwiek ustepowal ale jak popuscilem pedal hamulca dzwiek znow sie pojawil. Po pewnym czasie ucichlo. Pojawilo sie znowu podczas mocniejszego skretu na skrzyzowaniu w lewo. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

Mi dzis problem sie nasilil. Jadac wieczorem pocislem sobie z lekka na dlugiej prostej. Dojechalem do jej konca, przychamowalem i od tej pory slychac u mnie tarcie non stop. Podczas jazdy i podczas hamowania. Az wstyd jezdzic :cool: Wie ktos co to moze byc? Mogą to byc klocki? A raczej ich brak?

skolopendra
24-02-11, 22:33
Mogą to byc klocki? A raczej ich brak?

chyba wystarczy luknąć .ja tego za ciebie nie zrobię :cool:

bonias83
24-02-11, 23:26
lukne lukne tylko ze ****zi nieco na dworze i dlatego pytam na forum czy to moze byc przyczyną :)
Czy objawem zuzytych klockow jest ten metaliczny dzwiek ( obcieranie ) przez caly czas czy tylko podczas hamowania?

michael92
25-02-11, 00:07
mogła ci sie jakaś osłona silnika zagiąć nadkole i trze, ale stawiam na skończonie się okładziń tyłu i trą, lub tez koniec tarcz i klocków muszisz sprawdzić sam my tu za ciebie tego nie zrobimy wile zeczy może być nie tak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz forum ci nie pomoże :]

sivy
25-02-11, 01:05
na bank klocki z przodu :D

dvdix
25-02-11, 01:14
nie wiem czy to dobry czas i miejsce... Ja nigdy nie słyszę piszczacych klockow oprocz tego gdy wjezdzam na glupie rondo... Co ma tarcza klocek i rondo wspolnego? Na prostej cisza...

sivy
25-02-11, 09:49
głośniej muze podgłoś, to stare auta może coś pisknąc :P

bonias83
25-02-11, 15:58
nie wiem czy to dobry czas i miejsce... Ja nigdy nie słyszę piszczacych klockow oprocz tego gdy wjezdzam na glupie rondo... Co ma tarcza klocek i rondo wspolnego? Na prostej cisza...

Pewnie nic nie maja ze soba wspolnego. Moze poprostu klocek skonczyl sie tuz przed rondem na dochamowaniu i akurat na rondzie zaczelo piszczec, skrzypiec.
Tak jak juz pisalem teraz trze mi juz bez wzgledu na to czy to prosta czy rondo.


głośniej muze podgłoś, to stare auta może coś pisknąc :P

dzieki ale takich metod nie stosuje. Jak cos piszczy trzeszczy i h.. wie co jeszcze to trzeba sie tym zainteresowac a nie radio podglaszac heh. Wspolczuje twojej hance :rolleyes:

A co do psikania to w tym przypadku mysle ze by nie pomoglo :cool:

sivy
25-02-11, 16:32
eh. Wspolczuje twojej hance
mi nic nie piszcze nie puka nie strzela :D ale jak zaczynają grac plastiki z tyłu to podgłaszam muze :D

bonias83
25-02-11, 16:46
no jak plastiki to oki mozna radio nieco podglosnic ;) ale jak juz pojawiaja sie dziwne dzwieki to trzeba sie zainteresowac ;)

bonias83
26-02-11, 21:17
Dzis wymienilem klocki na nowe. Faktycznie nadszedl juz czas na ich wymiane. Niestety nadal slychac ten dzwiek jak by cos tarlo :cool:

majdan
27-02-11, 07:36
"dźwięk jak by coś tarło" to bardzo szerokie pojęcie..... może łozysko się kończy?

bonias83
27-02-11, 08:40
majdan dzwiek padajacego lozyska to chyba bardziej takie szumienie, buczenie . A u mnie jest dzwiek metaliczny. Cos jak bys gwodziem tarl o tarcze podczas jazy. w kazdym razie metaliczny dzwiek. Dzis jeszcze raz sprawdze oslony tarcz. Bo juz mnie hu.. strzela :/ Wczoraj podczas wymiany klockow zauwazylem jeszcze ze mam do wymiany gumową oslone od drazka kierowniczego. Ale nie sadze aby to bylo przyczyna. Czy moze jednak ?

Edit:
Własnie wrocilem od mojej hanuli. Rozebralem ja po raz kolejny. Wyjalem klocki. Krecilem piastą - cisza. Zalozylem z powrotem. Piszczenie , tarcie. Problem sie rozwiazal. klocki tra lekko o rant tarczy wiec teraz tylko przeczekac az sie uloza.

Kordulas
03-03-11, 01:24
Mi kedyś tak stukało w prawym kole przy skręcaniu w Lewo... Okazało sie że jedna śruba od koła ma zerwany gwint i kiedy sie opierało auto na tym kole przy skręcaniu to tak dziwinie stukało Wymieniłem nakrętke i jest git :P