PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań dotyczących Civica HB.



deys
14-02-11, 18:45
Witam,
od razu proszę o poprawienie działu, jeżeli temat nie pasuje tutaj.
Jestem właścicielem Hondy Civic V hb od połowy listopada. Jest to mój pierwszy samochód, a także pierwszy z silnikiem benzynowym jakim jeździłem(nie licząc L-ki).
Pierwsze moje pytanie dotyczy dużej zaszronienia wnętrza auta, mianowicie często przy temperaturze -5, -10*C Po około 10 minutach od wyjścia z auta występuje duże zaszronienie wszystkich szyb. Do tego po wczorajszej nocy zauważyłem także szron na podsufitce(jakkolwiek się to nazywa). W okresie późnojesiennym występowało także duże zaparowanie także wszystkich szyb, najbardziej dokucza to na szybach tylnych bocznych. Filtr powietrza założyłem nowy, wszystkie nawiewy są sprawne. Można jakoś to "naprawić"? Czytałem w manualu o "tricku" z klimatyzacją, ale jeszcze nie próbowałem.
Druga sprawa to spalanie - mam wersję silnikową 1.5 90KM z katalizatorem i spalanie często dochodzi do 14l/100km. Nie mam ciężkiej nogi, najczęściej zmieniam biegi przy 2500-3000 obrotów, nie przyśpieszam gwałtownie.
Trzecia sprawa to "szybko odpadający" akumulator. Podobno jest on nowy, a tej zimy odpadł mi już trzy razy. O ile przy mrozie -15* i nieodpalaniu prze 2-3 dni nie dziwiło mnie za bardzo, to już brak reakcji przy -7* i jednym dniu przerwy już mnie zaniepokoiło.
Miałem jeszcze tylko pytanie o strasznie sztywne zawieszenie, ale sprawdziłem i mam "sportowe", co rozwiało moje wątpliwości.
Na koniec tylko dorzucę zdjęcie swojej Hani(jeżeli ktokolwiek tutaj doszedł ;-) )

http://i.min.us/jlw9Q8.jpg (http://min.us/mveMqy7) (nie, nie była bita. Miała wstawiane reparturki, dlatego drzwi się odznaczają)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

rafal86
14-02-11, 19:30
co do parowania szyb to moze masz wilgoc w aucie,nanosisz snieg na butach itp. Jak wysuszenie auta nie pomoze to są preparaty przeciw zaparowywaniu szyb
spalanie to moze byc wina sondy

deys
17-02-11, 16:55
Jeszcze jedno pytanie. Mianowicie, mam w swojej Hondzie pilot z autoalarmem oraz centralnym zamkiem. Czy jest możliwość kupienia nowego pilota i zaprogramowanie go do mojego systemu alarmowego?

konrad256b
17-02-11, 17:08
ze spalaniem może byc wina sondy, zrób samodiagnstykę, ale nawet jeśli błędu sondy nie wskaże to i tak bym podmienił, ale na początek reset kompa. Z aku to może istalacja podkrada prąd odłączaj na noc aku przez kilka dni, zobaczymy czy padnie. Tylko, że odłączenie aku na jakiś czas = reset kompa, po takim czymś trzeba zrobić "naukę"

Chipsy2
17-02-11, 19:09
Poustawiaj zawory ,zapłon wymień filtry paliwa powietrza i paliwa. A co do parowania zobacz czy jak nagrzejesz auto w takich temperaturach do powiedzmy temperatury pokojowej w środku podnieś dywaniki i zobacz czy nie masz wody. A na przyszłość opcja szukaj tu jest naprawdę dużo wiedzy.

Adamkek
22-02-11, 20:58
Wody poszukaj też w bagażniku

Saiti
22-02-11, 21:25
Filtr kabinowy o ile występuje, może Ci się zgnilizny w kanałach nazbierało, zobacz, czy nie jeździsz na obiegu zamkniętym powietrza, podczas jazdy daj grzanie na nogi. Masz ewidentnie za dużo wilgoci w aucie. Jak będzie temperatura na plusie to wyłóż auto gazetami albo i jakąś watę. W każdym razie czymś mocno higroskopijnym, ściągnie Ci trochę wody.

Co do akumulatora - może alternator nie domaga? Jednak i tak radzę Ci sprawdzić napięcie na akumulatorze, nawet takim multimetrem za 20 zł, przydatne urządzonko.

A spalanie - stało się to tak nagle czy jak? Jakiś czynnik na to wpłynął? Nie wiem, np po spawaniu wydechu? Prawdopodobne, że to sonda lambda. Ale mogą lać wtryski itp. Nie śmierdzi Ci benzyną w aucie?? Wydech masz okopcony?

szkari
23-02-11, 11:13
kolega się jeszcze pytał o pilota, chętnie też bym się dowiedział czy można takiego pilota dorobić i gdzie

deys
06-04-11, 18:19
Sprawdzałem akumulator u znajomego w warsztacie i napięcia były normalne, przy pełnym obciążeniu także. Ale nie włączałem wtedy radia i myślę, że może to gdzieś tam, na kablach, "ucieka" mi napięcie. Ostatnio nie jest zimno, a nawet dziś nie mogłem odpalić i musiałem podłączać prostownik. Dodam jeszcze tylko, że zrezygnowałem z zamykania auta(centralny zamek + alarm) i przez jakiś czas było lepiej, a teraz znów zaczęły się kłopoty z odpalaniem.

Z wilgocią także już sobie poradziłem. Dziękuję.

deys
18-05-11, 17:28
Przepraszam, że nie edytuję, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Nie znalazłem takiego tematu na forum, więc postanowiłem "dopisać" tutaj.
Chodzi o straszny hałas w kabinie przy 3500rpm i więcej. Gdy kiedyś oglądałem "filmiki na youtube" właśnie z tymi modelami, tam robiło się głośniej dopiero przy 5-6k, a u siebie nigdy nie doszedłem nawet do tych wartości ;-)
Czy można jakoś temu zaradzić? Jakieś dodatkowe wytłumienia?

vnv_nation
18-05-11, 18:15
Nie rozumiem co to jest straszny halas wg ciebie. Filmikow z youtube nie bierz za punkt odniesienia bo nie slyszysz tego na zywo i nie wiesz jaki poziom halasu jest w aucie. Jesli przeszkadza ci dzwiek silnika to czemu nie.. mat wygluszajacych na allegro jest sporo mozesz sie pobawic. Pamietaj tylko ze masz prawie 20-letnie auto, nowki mercedesa z tej hondy nie zrobisz takze niepotrzebnie robisz sobie problemy na sile..
a tak poza tematem, nigdy hondy nie przeciagnales po obrotach? nie ma dnia zeby moja honda odcinki nie widziala inaczej tym autkiem sie jezdzic nie da zeby bylo przyjemnie :D

Marcin1792
18-05-11, 18:55
Przepraszam, że nie edytuję, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Nie znalazłem takiego tematu na forum, więc postanowiłem "dopisać" tutaj.
Chodzi o straszny hałas w kabinie przy 3500rpm i więcej. Gdy kiedyś oglądałem "filmiki na youtube" właśnie z tymi modelami, tam robiło się głośniej dopiero przy 5-6k, a u siebie nigdy nie doszedłem nawet do tych wartości ;-)
Czy można jakoś temu zaradzić? Jakieś dodatkowe wytłumienia?

Przed wymianą tłumika silnika prawie nie było słychać tylko piękne brzmienie wydechu nawet na serii:) Teraz słychać tylko tłumik końcowy, mam ten sam silnik:)

deys
18-05-11, 20:59
vnv_nation - szczerze? Nigdy. Po prostu nieprzyzwyczajony jestem, do tej pory jeździłem jedynie autami TDi, gdzie nie cisnąłem mocniej niż 3500, bo i tak fajnie "turbo gwizdało", lub kilkoma autami z rodziny Fiat'a, ale nigdy wysokoobrotowym japończykiem ;-)
Właśnie, zapomniałem, że miałem wymieniany cały wydech...

vnv_nation
18-05-11, 21:02
A honda od 3,5tys dopiero zaczyna normalnie przyspieszac.. Zorientuj sie najpirew czy halas ktory ci sie nie podoba dobiega z silnika czy z ukladu wydechowego. Jak z silnika to mozesz sie pobawic z matami wygluszajacymi a jak wydech no to widocznie jakis ten wydech daremny ci zamonotowali

Marcin1792
18-05-11, 21:15
Zapomniałeś, że Ci wydech wymienili?:) hehe, już znasz przyczynę:)