PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek mocy w D15Z1, co to może być?



Phil
23-01-07, 11:24
Witam, od razu mówię że szukałem ale nie znalazłem.. Mam silnik D15Z1 VTEC-E 1,5 i następujacy problem. Od jakiegoś miesiąca auto straciło moc, po naciśnieciu gazu nie zbiera się już tak jak kiedyś, zauważyłem, że najgorzej jest na trójce, muszę znacznie głębiej wciskac pedal zeby poszedl, pomalu sie zbiera. Wiem, że silnik, ktory posiadam nie jest jakimś demonem mocy i trzeba go trochę podkręcić żeby szedł ale wczesniej tego nie bylo.. Po kupnie auta we wrześniu ub. roku wymieniłem rozrząd, wszystkie płyny, filtry, świece i wszystko było OK. Nie sądze więc by zapchał się już filtr paliwa. W ostatni weekend wymieniłem również przewody bo myślałem że to może być przyczyną problemu ale nie odczułem poprawy. Wydech raczej nie jest zapchany, po przyłożeniu dłoni do rury czuć dość silny strumień powietrza, więc to raczej odpada. Nie wywala mi równiez żadnego błędu. Z innych problemów w aucie - wystepuje szum po puszczeniu sprzęgłą na luzie (jak wnioskuję to chyba łożysko) piszę to ponieważ może ma to jakiś związek? Dzięki za wszystkie rady i pozdrawiam.

Piotrek Klag
23-01-07, 11:51
tak jak w wielu przypadkach tak w tym może to byc efekt zapchanego wydechu - zerkaj(niech Ci tłumikarz zerkni) po kolei w kata, srodkowy i końcowy. Szczególnie końcowy jak jest zapchany to auto nie idzie wcale. Sprawdź to na dobry początek bo na 9/10 przypadków okazuje sie to strzałem w 10.

Filon
23-01-07, 13:44
Może sprzegło juz czas zmienić? W takich przypadkach też autko nie ma kopnięcia...