PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka rzeczy do wymiany... Potrzebna porada! Pytania od laika.



klawisz95
12-02-11, 00:50
Witam!

Mój samochodzik to: Honda Civic 93r. w wersji coupe, poj. silnika: 1289 cm3, z instalacją gazową całkowicie manualną.

Mam problem, ponieważ nie znam się na samochodach (praktycznie w ogóle), a mam kilka rzeczy do wymiany - nawet na allegro ciężko mi je znaleźć...

Opiszę wam może co jest do kupienia, a może ktoś z was znajdzie chwilkę czasu i pomoże mi znaleźć coś na moto.allegro.pl, albo innym serwisie tego typu...

Tak więc, postaram się zrobić coś na wzór "listy"...
- Brakuje mi tylnej uszczelki szyby.
- Przedniego zderzaka (tzn. mam teraz jakiś, ale jest obity, przełamany).
- Osłona silnika - nie bardzo wiem czy dobrze to nazwałem - ale chodzi mi o to coś plastikowego pod silnikiem (praktycznie na całej długości silnika)
- Taśmy/klocki hamulcowe do tyłu i do przodu (hamulce bębnowe).
- Reduktor (coś tam przy instalacji gazowej).
- Zbiorniczek płynu do spryskiwaczy.
- Żarówka (przednie, lewe światło postojowe mi nie działa).
- Wewnętrzne lusterko wsteczne (z tym, że nie posiadam nic - opróćz plastikowego mocowania które jest wtopione w szybę).
- Znaczek Hondy do przodu na maskę.

Opcjonalnie też by mi się przydało wymienić zawieszenie z tyłu (nie wiem dokładnie co tam jest do wymiany, chodzi o to - że strasznie nisko mi usiadła, zwłaszcza jak przewożę kogoś z tyłu). Przy 4 osobach w samochodzie (średnia waga jednej osoby to 70 KG), to potrafię nieraz przychaczyć o asfalt, a progi zwalniające - to w ogóle bajka... Samemu jak jadę (ważę 60 KG) to potrafię zachaczyć o próg, co chyba do normy nie należy, a przez progi przejeżdżam z prędkością około 10 KM/h.

To chyba byłoby na tyle - co do mojego samochodu...
Czy jest ktoś w stanie mi w tym pomóc? Ponieważ ja nie "ogarniam" w takich sprawach... Jak by ktoś miał problem z kupnem komputera/telefonu - to potrafię profesjonalnie doradzić, ale niestety na samochodach - to się ani troszkę nie znam... :(

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za chwilkę uwagi... :)

PlushaQ
12-02-11, 10:01
To z tych części, które wymieniłeś jak np. lusterko, osłona silnika, zderzak - znajdziesz w dziale giełda, albo na allegro. Wystarczy model samochodu i poznajdujesz, ale żeby trafiś perełki to trzeba poświęcić trochę czasu.
Reduktor na upartego też kupisz na allegro, ale lepiej pojechać do jakiegoś specjalisty i niech on zamówi odpowiednią część.
Okładziny na tył i klocki na przód - podjedź do mechnika, skoro nie masz pojęcia o co chodzi i niech on zamówi odpowiednie części. Ewentualnie, możesz pogrzebać na forum i znaleźć jakąś lepszą alternatywę i kupić je sam. Wymiana też nie jest problematyczna, więc nawet jako laik sobie poradzisz ;]

Co do zawieszenia - skoro usiadła to albo amory już umarły, albo poduszki padły. Stwierdzi Ci to mechanik jak podniesie samochód.

Tyle w temacie ;]

zakit
12-02-11, 10:18
jedzdo warsztatu, tam wszystko ci zamowia...

ale z zarowka to juz przesadziles...


btw nie ma coupe z silnikiem 1.3, a juz napewno nie 1289ccm.

kris-cf
12-02-11, 13:08
zawieszenie z tyłu (nie wiem dokładnie co tam jest do wymiany, chodzi o to - że strasznie nisko mi usiadła, zwłaszcza jak przewożę kogoś z tyłu)
a moze masz auto na glebie tylko o tym nie wiesz??

a oznaczenie twojej budy to najprawdopodobniej EG3 silnik D13B2 i nadwozie hatchback

klawisz95
12-02-11, 23:21
Sorki bardzo, ale z tego co wiem to nie jest to hatchback... Szyba na tylnej klapie otwierana jest do góry (sama szyba+uszczelka+owiewka), i klapa do dołu...
A hatchback - to raczej jest tak, że szyba razem z klapą podnosi się do góry...

Co do lusterka na allegro - jak zamówiłem (zamawiałem 2 lusterka od 2 innych osób), to lusterko było niekompletne... Dokładniej brakowało sprężynki i jeszcze jakiejś metalowej części (ale nie pamiętam jaka to była)...

Co do mechanika... Ja samochód potrzebuję, bo sporo jeżdżę (mieszkam na wsi i to jedyny środek transportu)... Jakoś tak nie uśmiecha mi się ze wszystkim do mechanika latać i przepłacać...
Dla przykładu...
Kupiłem sobie dzisiaj szczęki (tylnie hamulce) samodzielnie... Sam sobie je zamontowałem (wspierając się książką serwisową dostępną w PDF'ie gdzieś na tym forum)... Nie dość że mój portfel się uśmiecha, to i ja czuję się z siebie dumy że to sam poprawnie zrobiłem... ;)
Żarówkę sobie już też kupiłem, ale nie miałem czasu, na to aby ją włożyć...

zakit
12-02-11, 23:30
Sorki bardzo, ale z tego co wiem to nie jest to hatchback... Szyba na tylnej klapie otwierana jest do góry (sama szyba+uszczelka+owiewka), i klapa do dołu...
A hatchback - to raczej jest tak, że szyba razem z klapą podnosi się do góry...



to sie grubo mylisz...
swoja droga w 5gen nie ma takiego HB w ktorym by sie otwierala klapa razem z szybą. honda to nie golf.

swoja droga 2, wymiana zarowki to kilka sekund...ale skoro nie masz czasu...

PlushaQ
12-02-11, 23:47
Co do mechanika... Ja samochód potrzebuję, bo sporo jeżdżę (mieszkam na wsi i to jedyny środek transportu)... Jakoś tak nie uśmiecha mi się ze wszystkim do mechanika latać i przepłacać...

Skoro sam mówisz, że nie masz bladego pojęcia, to niektóre rzeczy związane bezpośrednio z bezpieczeństwem jazdy i użytkowania lepiej mechanikowi oddać do roboty i dopłacić za to, jak np. ten reduktor, który wymieniłeś, a który jest do wymiany ;]

klawisz95
13-02-11, 00:04
Hah... Z wymiana żarówki to była nieco skomplikowana sytuacja...
Ledwo przykręciłem koło po wymianie szczęk, i moja matka musiała pilnie gdzieś jechać...
Dla tego nie zdążyłem... A o 23 godzinie nie będę tego robić... Nie przesadzajmy... ;)
Na dworzu zimno, a ja niestety jeszcze nie mam garażu...
Ale garaż będę mieć jakoś za 2-3 tygodnie... ;)

PlushaQ
13-02-11, 00:09
Jak jest parcie to i na mrozie się robi :P USDM'y z przodu robiłem przy -5, lampy z tyłu wymieniałem przy -10 :P Więc wystarczy chcieć :P