PDA

Zobacz pełną wersję : Pisk po czyszczeniu przepustnicy



iron82
11-02-11, 13:21
Witam. Wyczyściłem dzisiaj przepustnice oraz FITV. Po złożeniu i odpaleniu auta oborty odrazu wskakują na 2,5 tyś. i słychać bardzo głośny metaliczny pisk. Ktoś wie co to może być?? Błędów żadnych nie pokazuje. Reset robiłem. Może być tak ,że za mocno wkręciłem ten palstik z bolecem w FITV i teraz piszczy??
Wykręciłem troche ten plastik i złożyłem raz jeszcze. Obroty wskoczyły na 3 tyś i po chwili zaczeły falować od 2 do 3 tyś. Pisk dalej jest. Ale zauważyłem ,ze jest zależny od obrotów. Im niższe tym słabiej słychać.

sivy
11-02-11, 14:57
nagraj dźwięk...

ale moze całkiem przypadkowo lozysko na alternatorze wyje?

iron82
11-02-11, 15:34
Postaram się dzisiaj nagrać. Raczej wątpie,że to łożysko bo piszczy z okolic przepustnicy.

sivy
11-02-11, 16:05
raz słyszałem jak piszczy silniczek krokowy :) ale to piszczał nawet jakbył zgaszony silnik ale kluczyk w pozycji zapłon

iron82
11-02-11, 17:48
Oto film. Słabo słychać.

http://www.youtube.com/watch?v=YCRZbvrsryk
Dodam,że ten dżwięk stukania jak wysiadam z hani to młot pneumatyczny bo niedaleko coś robili. Ale piszczenie to już z mojego silnika.

sivy
11-02-11, 17:52
identyczny dźwiek słyszałem z łożyska alternatora :D chyba ze to nie było łożysko...

jasiek09
11-02-11, 17:59
lewego powietrza CI nie ciągnie ? wysokie te obroty

iron82
11-02-11, 18:44
Wydaje mi się, że raczej ciągnie. Narazie nie ustawiłem wolnych obrotów bo nie wiem co to za dżwięk i nie chce aby silnik za długo pracował. Jutro rozbiore jeszcze raz i uszczelnie wsio silikonem. A co do łozyska to tak nagle by zaczeło piszczeć?? przed czyszczeniem przepustnicy nie miałem tego dżwięku.

sivy
11-02-11, 19:11
moze przypadek.

iron82
12-02-11, 14:01
Witam. Dzisiaj uszczelniłem silikonem zawór FITV. Po odpaleniu zimnego silnika mam obroty w okolicach 1,6-1,7 tyś. Po paru minutach zaczynają falować. Piszczenie nie ustało. Po dogłębnym przesłuchaniu jestem w 100% pewny, że to nie łożysko alternatora bo dżwięk dochodzi z okolic przepustnicy i zaworu FITV. Do mojego mechaniora mam 15km i nie wiem czy mogę w takim stanie do niego podjechać.

sivy
12-02-11, 14:06
jedź
nic sie nie stanie tylko jedź rozsądnie bez pałowania

iron82
12-02-11, 14:10
Oki. Dzięki Sivy. Dam znać co i jak.

Pytanko. Bo powierzchnia ścianki przepustnicy (ta co dolega do kolektora) nie jest idealnie gładka. tzn. ma zarysowania. Czy nieszczelność w tym miejscu może powodować ten pisk? (coś na wzór gwizdania).

darp4
12-02-11, 15:51
też mam podobnie, najlepiej to słychać w trakcie jazdy, delikatnie uchylając przepustnicę, ale mi wydaje się, że to takie 2 małe otworki na ścianie przepustnicy tuż przy klapce. Łączenie z kolektorem mam gładkie, nie wiem co jest :(

iron82
12-02-11, 16:22
Ja jeszcze autem nie jechałem. Przed chwilą uszczelniłem dokładnie całą przepustnice. Za godzine odpale i powiem co i jak.

OK. Poblem rozwiązany. Po uszczelnieniu silikonem przeszło. Najwyraźniej nie wyczyściłem dokładnie ścianek albo ścianki są pocharatane i nie ma idealnie gładkiej powierzchni.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Nunez
13-02-11, 09:50
Ja bym nie jechał...Na szybkiego to nieszczelność. Weź jakiegoś spraya i pryśnij (tylko nie dużo) w miejsce przylgni el. które demontowałeś. Silikon, był dobrze wyschnięty ?

Alternator trzeba odpiąć, nie się w niego słuchiwać ;)

sivy
13-02-11, 13:20
Ja bym nie jechał...Na szybkiego to nieszczelność
chyba po temacie :)

OK. Poblem rozwiązany. Po uszczelnieniu silikonem przeszło. Najwyraźniej nie wyczyściłem dokładnie ścianek albo ścianki są pocharatane i nie ma idealnie gładkiej powierzchni.

darp4
13-02-11, 22:33
No to niech się tylko cieplej zrobi... już ja jej....

Arturvf500
15-02-11, 13:11
ciagnie Ci lewe powietrze; stad gwizd i podwyzszone obroty

darp4
15-02-11, 17:02
ale ja nie mam podwyższonych obrotów. Wszystko jest "cacy", tylko ten gwizd...