PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie komory silnika (porządki pod maską)



Spidi460
10-02-11, 17:03
Witam ostatnio pomyślałem żeby zrobić porządek pod maską w moim EG4 :D Wiadomo pełno tam kurzu itd jak chyba u większości że aż się odechciewa czegokolwiek... Pomyślałem że założeni tematu pomoże nam wielu... Więc jak się za to zabrać dobrym domowym sposobem a lepszym niż szorowanie wszystkiego szmatką godzinami... :p

Saiti
10-02-11, 17:33
Jeśli masz totalnie wszystko szczelne to wjedź do rzeki (uważaj na filtr powietrza, postaw komin najlepiej).

A tak szczerze, nie ma łatwo. Możesz spróbować myjką wysokociśnieniową (ale na myjniach samoobsługowych jest to w 99% przypadków zakazane). Ślady cięższe do umycia (zacieki na silniku itp) potraktuj płynem do czyszczenia silników - jakimś droższym, są naprawdę skuteczne. Resztę to albo szmatką na mokro, albo zwilżoną acetonem (ja tak robiłem - i bangla :D). Pozdrawiam :)

zakit
10-02-11, 19:16
acetonem nie radze bo za duzo nalejesz i rozpuszcza lakier, zwykla benzyna ekstrakcyjna starczy.

ja u siebie 3x karcherem mylem i nie pomagalo, dopiero woda z plynem i ostra szczota dała rade, na koniec wlasnie szmatka z benzyna.

Muzyk-Grzes
10-02-11, 20:58
Ja kiedyś umyłem myjką ciśnieniową (taka z marketu bez specjalnego ciśnienia jak Karcher) stosując nie rozcieńczoną aktywna pianę ,taka jaką stosują na myjniach i efekt był wysoce zadowalający.

Saiti
11-02-11, 00:19
A ja nieraz widywałem cwaniaczków, którzy uchylali maski i lali pod, tak, żeby obsługa nie widziała, a potem nie mogli auta odpalić. Więc musisz być pewny elektroniki.

Muzyk-Grzes
11-02-11, 14:22
Prawda, ja po myciu czekałem 4 godziny żeby odpalić.

marwol
11-02-11, 18:52
zakrywasz, zaklejasz, foliujesz wszystkie styki, złączki, klemy...

później w słoneczny dzień na kilka godzin z otwartą maską , ale i tak nie masz 100% gwarancji

KrzyChules
11-02-11, 19:03
plyn do czyszczenia silnikow, psikasz wszystko , czekasz , splukujesz karcherem , czysto i ladnie ,

szkari
11-02-11, 19:05
Ci co myją w ogóle silnik wg. mnie tylko proszą się o usterkę. Na cholere wam ma być czysto pod maską ?

bonias83
11-02-11, 19:25
Zauwaz ze to forum milosnikow aut. Są tu osoby ktore tylko myja auta z zewnatrz ( pewnie ty sie do nich zaliczasz ) a sa tez osoby dla ktorych auto to cos wiecej niz tylko 4 kolka wozace im 4 litery z punktu A do punktu B. :cool:

WhiteBoy
11-02-11, 21:07
Myłem silnik dwa dni temu i wszystko jest ok ! A zrobiłem to tak :
-spryskałem chemią całą komorę silnika
-odczekałem 30sekund aż dobrze rozmięknie brud
-szczotką do mycia wyszorowałem dostępne miejsca
-opłukałem wodą z węża (nie z myjki wysoko ciśnieniowej bo wtłacza wodę w różne miejsca)
Jeśli jest jeszcze brudno pod maską należy powtórzyć czynność
Trudno dostępne miejsca należy umyć pędzlem :cool: