PDA

Zobacz pełną wersję : B16A nie pali po 3 miesiecznej przerwie



ccyycc
09-02-11, 22:13
Witam. Mam ostatnio pecha z moimi autkami. Najpierw mi poszła skrzynia w civicu a jak chciałem wyciągnąć Del Sola z garażu to nie odpalił, silnik B16A wiosną swapowany. Stał od listopada bez akumulatora nie odpalany. Wsadziłem aku zapalam i po pierwszym obrocie juz miał chęć zapalić (łapał) lecz przestałem kręcic, gdy drugi raz zakręcilem już nie łapał. Sprawdziłem iskre ( była ale strasznie słaba) . Poruszałem kablami przeczyściłem kopułkę, krece dalej i nic , sprawdzam iskre po raz drugi i nie ma wcale. Założyłem inny aparat i sytuacja taka sama jak za pierwszym kręceniem. Znowu łapal i przestał łapac. Sprawdzam iskre i znowu Bardzo minimalna. Krece dalej i nic sprawdzam iskre i nie ma wcale tak jak na pierwszym aparacie.
Dodam jeszcze ze paliwo jest i smierdzi paliwem.


Ciężka sprawa WIEM.... ale może mi ktoś coś podpowie co to może być.????????

Silent
09-02-11, 22:47
a może masz problem z masą silnika?

ccyycc
09-02-11, 22:51
masa do skrzyni jest dobra. a która jest jeszcze ważna ??

lozek
10-02-11, 00:22
masa do skrzyni jest dobra. a która jest jeszcze ważna ??

ostatnio też mi się tak wydawało. Podmień i w ten sposób sprawdź jeszcze raz :)

zakit
10-02-11, 00:45
mase nie tyle co tylko podmienic, ale warto przetrzec miejsce styku papierkiem, odtluscic, i potem dac troche pasty przewodzacej, do smarowania stykow(ja akurat pasty raczej nie robie, ale reszte zawsze)
wszystkie 3 masy tak zrob, do aku, do skrzyni i ta z pasa przedniego

jasiek09
10-02-11, 08:14
zmień świece

ccyycc
10-02-11, 12:11
iskry nie ma sprawdzalem bezposrednio od aparatu zaplonowego.

rooter666
10-02-11, 15:45
jak sprawdzałeś iskre? cos czuje że uwaliłeś moduł albo cewke...

ccyycc
10-02-11, 23:00
nie moge sciagnac palca.. przyrdzewiał sie:/ jak to sciagnac??

zakit
10-02-11, 23:14
ja zawsze delikatnie stukalem mloteczkiem malym, ale zdarzylo mi sie zlamac palec, tak wiec musisz uwazac.

ccyycc
11-02-11, 00:19
mi sie tak przyrdzewial ze chyba bede musial go rozciac. stukalem mloteczkiem tak ze az sklepalem palec i przebilwm troche oske w tył.

Silent
11-02-11, 00:33
to chyba czeka cię zakup nowego aparatu zapłonowego

ccyycc
12-02-11, 01:58
Palec był tak przyrdzewialy ze sie rozwalił przy sciaganiu i zszedł sam plastik palca a na osce został metalowy pierscien, którego ściągalem ściągaczem i było ciężko tak ze za cholere bym tego nie ściągnął bez żadnej straty. Dzisiaj pomierze cewke. A da sie sprawdzic czy moduł jest dobry??