PDA

Zobacz pełną wersję : Kąt nachylenia kół (tył)



drykan
08-02-11, 19:33
Witam mam następujacy problem w swojej Hance( ej6 97') tylne koła nie są prostopadłe do podłoza, widać gołym okiem iz sa nachylone górą do środka, dodatkowo jak zdjąłem koła to opony przy prawym i lewym kole są zdarte na rantach od środka, jaka może być tego przyczyna??

SajmonLP
08-02-11, 19:36
moglo zaliczyc kiedys strzala w jedno z kół, jedź na zbieznosc, dowiesz sie wszystkich informacji i Twoim zawieszeniu, potem bedzie trzeba naprawiac;]

sivy
08-02-11, 19:47
mo powiedział na diagnostyce gośc ze najwiekszy wachacz jest krzywy tzw wleczony ale nie wiem ile w tym racji tez mam jedno pochylone

drykan
08-02-11, 20:15
no włąsnie u mnie sa oba pochylone, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale mam auto obniżone ok 30-35mm nie wiem jakie bo jak kupiłem to juz takie było

And84
08-02-11, 22:12
nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale mam auto obniżone ok 30-35mm

Ma to znaczenie przy obniżeniu kąty się zmieniają w minus czyli góra koła do środka auta tylko przy -30-40 nie powinny na tyle zwłaszcza z tyłu żeby opony ciosać ale jest to możliwe zwłaszcza przy niskoprofilowych i szerokich oponach .

drykan
09-02-11, 05:25
no właśnie koła mam dosc duze bo17 cali a oponki 205/40

Tompro
09-02-11, 06:38
Są dwie opcje masz wybitą jakąś gumę/krzywy wahacz lub jak masz wahacze regulowane to ktoś ustawił negatyw, żeby się auto lepiej w zakrętach prowadziło. Ja mam właśnie z tego drugiego względu poustawiane negatywy kół z przodu i z tyłu.

serwal4
09-02-11, 06:59
Negatyw od obniżenia, zdarte opony od złej zbieżności;

Ja u siebie na amorach MTS (pierścień na max dół) + Eibachy ProKit, w sumie tył siadł o 4cm, mam -1.4' negatyw na obu kołach i opony (zbieżność ustawiana) nie są na krawędziach zdarte;
A widać, patrząc od tyłu, że koła są pochylone;