PDA

Zobacz pełną wersję : Przeguby po raz kolejny



gruszkin
20-01-07, 19:45
Wyszukałem, znalazłem troche informacji, jednak nie ma na forum czegoś co mnie trapi:

Pokrótce-na trasie powyzej 100km/h odczuwałem ze coś mi przeguby stukają, dojechałem do domu- sprawdziłem-tak-obydwa zew.(te przy kole znaczy;) ) są wilgotne.
Muszę więc wymienić same przeguby zew.(te przy kole znaczy;) ), czy np. całe półosie(tak miałem w peugeocie205 i wyjscie to zdecydowanie jest za drogie:/. Z góry dzięki za odpowiedź,pozdrawiam


dodam jeszcze ze to jest Jajko czyli 92-95

hosi
20-01-07, 19:52
Przegub to przegub, po co polosie wymieniac? :>

bidz
21-01-07, 15:46
Tylko przeguby.

Cairo
22-01-07, 15:52
W niektórych autach tak jest (głównie francuskich), że przegub nie jest częscią wymienną tylko cza wymieniać całą półoś, ale naszczęście w hondzie wymieniamy przegub - od 80pln (chiny, turcja) do ok 200pln (japonia)

guma__
22-01-07, 19:17
przeguby stukaja powyzej 100km/h ???? nie kumam czegos, moga tarabanic ale przy skrecaniu ale podczas jazdy to pierwsze slysze :? a kolejna sprawa taka ze przeguby sie wymienia niezaleznie od polosi i mozna to nawet zrobic samemu i jest to banialnie proste :) problem moze byc przy zdjeciu starych jedynie bo jak sie woda pod gume dostala to moglo sie zapiec i bez flexa sie nie obejdzie :) pzdr

sodaone
26-01-07, 09:42
Hosi - może być,że masz lekko wygiętą półośkę. Ja mam ten sam kłopot. Półoś jest wygięta i nawet podczas jazdy na wprost, podczas przyspieszania w pewnym zakresie obrotów pojawiają się wibracje ( to się chyba fachowo nazywa rezonans :D ). Przegub będzie się przez to szybciej zużywał, bo oprócz normalnego obciążęnia ,które musi przenosić, dodatkowo zostaje obciążony poprzez bicie z półosi. Musisz sprawdzić,czy półośka nie jest krzywa - u mnie to wygięcię jest naprawde niewielkie u Ciebie może być podobnie. Ale jeśli z półosią jest wszystko ok to nie ma sensu jez zmieniać - wymieniasz tylko przegub.

Ktoś wie co to za firma NKN - produkują przeguby,ale nic więcej nie wiem.

[ Dodano: Pon 29 Sty, 2007 ]
Oczywiście to było do gruszkina :)

Karoles
06-01-08, 14:49
to ja odkopie troche temat aby nie zakaldac nowego gdyz dotyczy tego samego watku
mianowcie podczas skrecania w prawo bylo sluszane stukanie po diagnostyce zawieszenia wyszlo ze all jest ok wiec postanowielm wymienic przegub zewnatrzny przy lewym przednim kole ok teraz juz nie ma stuku chociaz czasem przy skreccaniu w prawo jest taki lekkie pukanie albo ja juz jestm przerwazliwiony no ale zauwazylem dosc spory luz na przegubie wewnetrznym tez z lewej strony bo jak czasem puszcze gwaltownie sprzeglo to jest takie pukniecie charakterystyczne, no i jak jade kolo 100km/h to podczas dodawania gazu jak mam cicho rradio sluchac wlasnie takei jakby brzeczenie podejrzewam ze to do tego przegubu, ale do sedna narazie nie jest tak zle ale czy przegub wewnetrzny jest czescia wymienna czy np wystepuje tylko z polosia ? i czy ewentualne nasmarowanie moze cos pomoc ?

rafik1984
07-01-08, 01:09
Przegub wew to ciezsza sprawa :/ w VI genie nie mozna kupic go osbona co nie znaczy ze nie da sie go wymienic :) ale niech sie wypowiedzą wieksi znawcy

Karoles
07-01-08, 10:55
no nawet w sumie to nie chodzi mi o nowy uzywka tez by wchodzila w gre tyklko czy np kupujac gdzies taki przegob dajmy z polosia da rade np w rekach wyczuc luz czy razej tylko jak ejst zamontowany w aucie to bedzie chrakterstyczny stukot, bo bezsensu bedzie jesli np kupie jeszcze gorszy niz moj

rafik1984
07-01-08, 12:25
Wydaje mi sie ze po zdjęciu gumy widac w jakim stanie jest przegoob , znaczy napewno ktos kto sie zna by mogł to ocenic , ale zawsze to jest jakies ryzyko , ja np zregenerowałem w profesjonalnym zakładzie przegob wwew ( do d15z6 koszt 300zł ) i jestem pewien ze są to nowe częesci i mam jeszcze gwarancję ...

MrUkAs
18-02-08, 19:42
Odkopie temat. Mam do wymiany lewy przegub. W sklepie sprzedawca powiedzial, ze 170zl (jakiejs wloskiej firmy) - warto? Za oslone przegubu (prawego) 20 cos zl, mam jeszcze koncowke drazka do wymiany (70zl jakas niby lepsza). I takie pytanie, bo przegub mi stuka przy skrecie, czy mozna z uszkodzonym przegubem jezdzic, czy czyms to grozi?

piotrstrojek
18-02-08, 20:23
W sklepie sprzedawca powiedzial, ze 170zl (jakiejs wloskiej firmy) - warto?

ja chyba bym wolał Spidana... niewiele droższy a wydaje mi się że jakościowo lepszy, ale specjalistą nie jestem...



czy mozna z uszkodzonym przegubem jezdzic

można :)


czy czyms to grozi?

tym ze jak Ci puści to staniesz :)

sodaone
18-02-08, 20:40
no nawet w sumie to nie chodzi mi o nowy uzywka tez by wchodzila w gre tyklko czy np kupujac gdzies taki przegob dajmy z polosia da rade np w rekach wyczuc luz czy razej tylko jak ejst zamontowany w aucie to bedzie chrakterstyczny stukot, bo bezsensu bedzie jesli np kupie jeszcze gorszy niz moj

Poczytaj w manualu, ale z tego co dobrze pamiętam,to chyba powinien mieć delikatny luz . Luz osiowy sprawdzisz łapiąc jedną ręką za półoś a drugą za koniec przegubu i postarać się delikatnie obracać na przemian w jedna i w drugą stronę. Luz osiowy sprawdzisz pociągając za przegub wzdłuż półosi.

unr3al
18-02-08, 20:49
Ja robiłem przegub pod otwockiem tylko nie w hani a w celice TS zapłaciłem 250 z robocizna i nie powiem już rok jeżdzę i 20 tys km zrobiłem i nic a auto jest mocno katowane :) jeśli ktoś to wymienia na miejscu to lipy chyba nie sprzeda bo wie że szybko się wrócimy :)

MrUkAs
18-02-08, 20:51
A jak to jest z ta koncowka drazka czym to sie objawia, ze jest do wymiany?

Jak juz slychac przegub to duzo czy malo do tego, zeby stanal? :)

unr3al
18-02-08, 20:58
mi stukają i narazie nie ruszam poczekam aż będą stukać przy skręcie bez dodawania gazu to wtedy będzie oznaczało że trzeba wymienić:) tak mi się wydaje...

MrUkAs
18-02-08, 21:19
mi stukają i narazie nie ruszam poczekam aż będą stukać przy skręcie bez dodawania gazu to wtedy będzie oznaczało że trzeba wymienić:) tak mi się wydaje...

No u mnie stuka przy skrecie podczas dodawania gazu i najbardziej podczas ruszania z miejsca. Podczas samego skretu nic nie stuka...

[ Dodano: Pon 18 Lut, 2008 ]
http://www.allegro.pl/item315251307_przegub_hdk_japan_honda_civic_aerode ck_crx_prelude.html - dobry przegub? Wiecie cos nt firmy HDK?

sodaone
19-02-08, 18:46
Podobno dobry.

plakon83
20-02-08, 09:52
A jak to jest z ta koncowka drazka czym to sie objawia, ze jest do wymiany?

Jak juz slychac przegub to duzo czy malo do tego, zeby stanal? :)

Podczas jazdy po kocich łbach i innych zagęszczonych nierównościach czuć swojego rodzaju luz-stukot na kierownicy, poza tym zdejmij koło i obejrzyj sobie, jaki jest stan gumy itp.

2. To zależy kiedy go słychać, generalnie nawet na bardzo zużytym przegubie da się jeździć, czasem sobie postrzela, ale auto będzie pchał do przodu, ale na ch?

no_fear
30-05-08, 12:11
zna ktoś markę DACHSTEIN ?
> K L I K < (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=370736536)

warto ?
czy lepiej dołożyć np. do HDK ?

wastag
07-01-09, 16:55
to możecie mi powiedzieć czy wewnętrzne sie wymienia osobno czy razem z ośką? bo odp nie podła... d15b2 5g

maniak2007
07-01-09, 17:27
to możecie mi powiedzieć czy wewnętrzne sie wymienia osobno czy razem z ośką? bo odp nie podła... d15b2 5g

da rade wymienić sam przegub.

Dodam tak na marginesie ze koszt przegubu w serwisie HONDY wynosi 750zl:D