PDA

Zobacz pełną wersję : Koło pasowe odwieczny problem :/



kaktusr
05-02-11, 23:53
Panowie mam problem. Auto unieruchomione 2 silniki na zewnątrz (robię swapa) i w przynajmniej jednym trzeba odkręcić koło pasowe żeby bezinwazyjnie odkręcić te widełki które idą do poduszki przy rozrządzie. Swap do 5gen a silnik był wcześniej w 6gen i widełki niestety nie pasują do obecnej łapy i trzeba przekręcić te z 5 gena. Próbowaliśmy odkręcić koło pasowe dobrym kluczem na przedłużce 1.5 metra co najmniej i ani drgnie. Nie mamy za bardzo jak podjechać do jakiegoś wulkanizatora czy kogoś z pneumatem i mamy problem. Pytanie mam czy jest w ogóle możliwość ukręcić tą śrubę lub wał nie wiem....? Koło mamy zablokowane nie obraca się natomiast za żadną cholerę nie możemy tego odkręcić :/

Bogdan19
06-02-11, 00:26
zdejmij sobie górną osłonę na rozrządzie. luknij gdzie mniej więcej masz śrubę od łapy, w obudowie wywierć dziurę tak żebyś mógł odkręcić śrubę.
Zrobiliśmy kiedyś tak z kumplem jak koła nie mogliśmy odkręcić a łape musieliśmy przełożyć:p

kaktusr
06-02-11, 00:40
zdejmij sobie górną osłonę na rozrządzie. luknij gdzie mniej więcej masz śrubę od łapy, w obudowie wywierć dziurę tak żebyś mógł odkręcić śrubę.
Zrobiliśmy kiedyś tak z kumplem jak koła nie mogliśmy odkręcić a łape musieliśmy przełożyć:p

Hmm pomysł dobry ale :
A. łapa jest montowana na jedną śrubę ?
B. Co z opiłkami plastiku które nawpadają do rozrządu :(

Bogdan19
06-02-11, 00:52
A. z tego co pamiętam to w jego d14 wierciliśmy tylko jedną dziurę żeby odkręcić.
B. podwadzisz sobie dolną część obudowy śrubokrętem podmuchasz pochuchasz i będzie git. a zresztą opiłki nic złego ci nie zrobią, to tylko plastik;)

Simon_ses
06-02-11, 01:00
Może być ciężko:p W moim przypadku było tak, że mechanik który wcześniej wymieniał paski zgubił wpust/klin i dokręcił ile tylko pary miał. Gdy robiliśmy mini-me straciliśmy kilka bitych dni aby ją w końcu odkręcić, przedłużki nie przedłużki, klucze pneumatyczne, kompresory, różne preparaty typu WD-40, podgrzewanie palnikiem, no tragedia. Koniec końców śruba odkręciła się, przy użyciu kompresora (ciśnienie prosto ze zbiornika - 10 bar PEAK) i dosyć mocnego pneumatycznego klucza, nie powiem Ci ile miał Niutków, ale zmachałem się taszcząc go zaledwie 50 metrów z sąsiedniego warsztatu do garażu:p Oczywiście nie życzę Tobie takich problemów, ale nie powinno być takiej sytuacji, że ukręcisz tę śrubę, choć wszystko się może zdarzyć. Albo śruba albo Ty ;) A uczucie, gdy po kilku dniach zmagania, śruba nagle puszcza... ahh, nie do opisania :D

zimek
06-02-11, 07:54
Śruba od kola pasowego jest chyba najmocniej przykręcaną śrubą w całym silniku !!
Troszke więcej wiary i pomysłu przy odkręcaniu i nie ma bata :)
powodzenia...

ps ( podjołeś się sam , i teraz masz zabawe ) :D

kaktusr
06-02-11, 08:21
Masakra będę walczyć dalej dzisiaj, zimek ja to lubie dłubać :) ciesze się że Ciebie na tą minę nie wpakowałem bo byś mnie chyba przeklinał z tydzień :) Wszystko szło elegancko jak po maśle każda śrubka w całym aucie bez zająknięcia, osłonę kolektora oem odkręcałem jednym palcem prawie dosłownie miód malina. Nikt nie przewidział tylko że jeżeli robię się swap Y2 do 5g i mimo że ma się łapę przy rozrządzie od Y2 to jak silnik siedział wcześniej w 6g to był zmienione widełki :/
Ktoś wie na ilu śrubach są przykręcane te widełki ? bo widzę tam jedną śrubę zdejmując obudowę górną ale coś mi się wierzyć nie chce że tylko jedną śruba :/

jero11
06-02-11, 08:49
jak robiłem swap z d15b7 na d16y2 nie musiałem zmieniać tych widełek, zresztą od b7 nie pasowały do bloku z tego co pamiętam i potrzebna była poduszka z 6gen. do kompletu.
swap miałem chyba z nadwozia mb1

kaktusr
06-02-11, 09:12
Ja mialem swap a angola tego przed liftem 5d wiec nie wiem czy to mb1 ale swap byl potem w 6g natomiast teraz wkladamy go do 5g i nie pasują te widełki ani na lapę od tego 5d którą mam ani na łapę od d15 bo widełki są od 6d założone. Natomiast mamy b7 i chcemy te widełki przełożyć na y2 dlaczego mają nie pasowac przecież to d seria ->d seria.

zimek
13-02-11, 14:13
zimek ja to lubie dłubać

a ja to kocham :) pasja no comment :)

I jak z tematem ?? ogarnoles problem ??