PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z d13b2



Sebastian188
19-01-07, 13:33
Witam Forumowiczów.

2 dni temu kupiłem civic`e d13b2. Z zewnątrz wygląda bardzo przyzwoicie, tj. monolit, fajne ospojlerowanie, badlook i aluski. Natomiast z wnętrzem, silnikiem i układem kierowniczym gorzej, jednakże cena była przyzwoita. :)

Auto jest z 94r, przebieg 202k km no i niestety było wcześniej uszkodzone w prawy przedni błotnik.
Przy odpalaniu zimny silnik trudno odpala i jeśli nie da się gazu to potrafi zgasnąć. Natomiast gdy już rozbujamy to cacko (a co nie jest łatwe bo przyśpieszenie nie jest zadowalające) to buja się maxymalnie do 130km/h :( to chyba troszkę za mało.
Auto tak jak by zamulone.

Jaka może być tego przyczyna?
Silnik do wymiany czy da się go jeszcze uratować?

Czekam na życzliwą pomoc.

Pozdrawiam
Sebastian188

wieshaq
19-01-07, 15:17
to auto rano odpala sie tylko z wcisnietym pedalem gazu. tak z reszta mowi instrukcja

co do reszty to przyczyn moze byc wiele. ktos kumaty powinien to zobaczyc, najlepiej diagnosta

Sebastian188
19-01-07, 19:24
Witam. :afro:

Jutro wybiore się do znajomego mechanika i poszukamy przyczyny.
Apropos może jednym z powodów tego "zamulenia" mogą być opony ??? 15" 195x50 ????

Pozdrawiam
Sebastian

Dzida
19-01-07, 19:25
Po części być może katalizator...

wieshaq
19-01-07, 19:54
może jednym z powodów tego "zamulenia" mogą być opony ??? 15" 195x50 ????
na pewno nie

moze byc katalizator, ale w przypadku d13 stawialbym na gaznik. czasami nie dawaj go do regulacji bo tego sie nie robi. ewentualnie do przeczyszczenia.

zbyszek
19-01-07, 20:04
kolega miał podobny problem tylko że jemu samochód pozwalał na szybszą jazde ale był mułówaty.przyczyną okazał się gaźnik co do regulacji to nie znalazł nikogo kto by potrafił.wymienił na drugi używany

civic45
20-01-07, 00:51
prawdopodobnie jest przytkany gaźnik jak mówią przedmówcy dodam że jest on bardzo prosty bardzo łatwo go samemu wyczyścić tylko groźnie wygląda
jak chcesz sam sie pobawić to na początek zdejmij filter powietrza razem z obudową
z prawej strony gażnika jest okienko szklane w czasie pracy na wolnych musi być widać paliwo w tym okienku (jest tam taki znacznik ile ma być )śrubka nad nim taka na płaski śrubokręt od pionu reguluje napływ paliwa
a propo opon to ja na 195/50/15 śmigałem d13 180 /h :d
podregulować trzeba by jeszcze zawory

marcin EZG
20-01-07, 10:02
opony masz jak najbardziej odpowiednio kozackie :) poszukaj sobie o tym na forum ,temat *****iscie popularny

Sebastian188
22-01-07, 13:37
Witam.

W sobotę odkręciłem obudowę filtra powietrza i w tym okienku przy włączonym silniku paliwo było na połowie. Bo to jest taka położona ósemka ;) pokręciłem trochę tą śrubką i zostawiłem jak było. Dzisiaj chyba wybiorę się do mechanika i niech mi powie co jest nie tak bo mi już nie starcza czasu na zabawy z nią.

Podreguluje zawory, do tego wymienię świece i miejmy nadzieję, że będzie śmigać jak nowa.

pozdrawiam
Sebastian188

civic45
22-01-07, 17:22
napewno będzie ok:tylko trzeba kilka zeczy sprawdzić :aloha:
ciezko tak na odległość coś powiedzieć bo moze być wiele przyczyn

mcezi79
23-01-07, 14:58
Sprawdż, jak jest ustawiony rozrząd (cechy). Kumpel w dwulitrowym audi miał problem z rozbujaniem sie do 120km/h, kombinował z innymi kompami a powodem był właśnie przestawiony o 2 ząbki rozrząd.

civic45
23-01-07, 19:39
Sprawdż, jak jest ustawiony rozrząd (cechy). Kumpel w dwulitrowym audi miał problem z rozbujaniem sie do 120km/h, kombinował z innymi kompami a powodem był właśnie przestawiony o 2 ząbki rozrząd.
tez potwierdzam raz nawet jak wymieniałem w swojej eg3 mi się to przytrafiło tylko o jeden ząb

Sebastian188
24-01-07, 22:46
Dziękuję za rady i postaram się je uwzględnic podczas wizytu u mechanika tylko jak narazie czas mi nie pozwala na odwiedziny ://

Mam natomiast mały problem związany z nagłą zimą.
Tak jak wcześniej wspominałem mam założone aluski i pierścienie centrujące.
Mam także felgi stalowe 14" od Daewoo w dobrym stanie i powinny pasować ale nie moge ich założyć bo przeszkadza pierścień który jest przykręcony do tarczy a.

Czy samemu moge go zdjąć? Bo niestety nie posiadam odpowiedniego klucza aby odkręcić śruby... :( tzn klucz jest, ale jest tam za mało miejsca. Czy w wulkanizacji mi to zdejmą i czy felgi od Daewoo pasują do Hanny ?

Pozdrawiam
Sebastian188